Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Leci segitenétek papagájt...

Leci segitenétek papagájt választani?

Figyelt kérdés
szeretnék egy hálószobában tarthato (ez alatt ugy ertem hogy ne legyen nagyon hangos)beszélő viszonylag könnyen szeliditheto(ez nem muszaj szeretem a kihivasokat :D)nem tul nagy kalitkat igenyelo papagájt.....találtam párat de nemvagyok benne biztos higy ezek jók-e...pl:Lóri,vörösszárnyú....Segítenétek választani ha nem ezekből de ajánlanátok pár fajtát ami nekem ideális lenne?koszi
2013. máj. 16. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked a legideálisabb a Katalin papagáj! Tünemény, tényleg csöndes de ha tanácsolhatom próbálj meg kézzel neveltet venni, vagy úgy elhozni tenyésztőtől, hogy az utolsó héten Te eteted kézből, mert nekünk igazán nem sikerült megszelidíteni és beszélni sem beszélt, Pedig állítólag gyönyörűen meg tud tanulni.

[link]


Nekünk volt hullámos is (szerintem az is hangoskodik) és most van egy befogadott nimfánk, ami a kertünkben pottyant le 6 évvel ezelőtt, elszállásoltuk egy kalitkába, 3 napig csendben volt, majd bemutatkozott, hogy Pityuka :-) A legtüneményesebb papagáj, akit megismertem (a szelidítés nem a mi érdemünk), viszont iszonyat hangos, ha azt akarja, hogy foglalkozzunk vele.

2013. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Katalin papagáj lenne szerintem neked a legalkalmasabb. A hullámos illetve a nimfapapagáj egyedül nagyon hangosak,párban viszont már ,,elcsiporognak" egymással. Őket is választhatod,de akkor mindenképp párban,bár a katalint sem kellene egyedül tartani. :S
2013. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1.valaszoló köszi sokat segítettél am nekünk is nimfánk csak kézennevelten vettük és elvadult :/ de köszi a választ.2.válaszoló neked is köszi
2013. máj. 16. 19:23
 4/7 A kérdező kommentje:
és am. ezek meddig élnek?mármint a katalinok
2013. máj. 16. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk beteg lett kb. 3 évig élt, de nem ez a normális időhossz. Vitamin hiány alakult ki nála, vagy idegrendszeri, mert egyszer csak kezdett lebénulni részlegesen, próbáltam pipettával itatni, a fejéhez tettük az ennivalót nem evett, el kellett altatnunk :-(


De biztos, hogy jóval tovább élnek.

2013. máj. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:(
2013. máj. 17. 17:42
 7/7 noel1999 válasza:
Amazon papagáj
2013. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!