Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fácáncsibe etetését hogy...

Fanatizmus0930 kérdése:

Fácáncsibe etetését hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Fácáncsibét találtunk, vizet iszik de táppal nem tudom megetetni. Próbálkoztam főtt tojással és kukoricadarával. Nem tudom kinyitni a csőrét, hisz nagyon pici. Valaki tudna ajánlani egy jó megoldást, hogyan tudnám a csőrébe rakni a kajcsit? Pálcával, kis adagolóval, kanálkával, csipesszel próbáltam, de csak néz mint a borjú.

2013. jún. 8. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, szerintem a fácáncsibe úgy "működik", mint a házi tyúk csibéje, tehát elméletileg eszik magától. Próbáltad csak úgy leszórni elé az apró magvakat, vagy darát a talajra?
2013. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem eszik semmilyen formában, iszik rendesen, de se tálból, se csipeszből nem eszik. Viszont csipog.
2013. jún. 8. 23:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Hol van elhelyezve? Éjszakára szórjátok ki neki a kaját a talajra! Búzátok nincs esetleg? Lisztkukacot, legyet, vagy rovarokat is lehetne próbálni még, de mindet a talajra kellene tenni, és magára hagyni, hogy megnyugodjon. Vagy mondjuk betenni kiscsirkék közé, akik nem tudják bántani. Ennie kellene magától, ha belegondolsz a keltetőgéppel keltett csibék is esznek maguktól, pedig még csak kotlós sincs aki tanítaná őket. A vadászfácán csibéi pedig ugyanúgy fészekhagyók, valószínűleg csak nagyon meg van ijedve, vagy ismeretlenek neki a felkínált táplálékok (bár ezt nem hiszem, mert a természetben is kb. minden sz@rt megesznek).

Esetleg hívd fel ezt a fazont, fácántenyésztéssel is foglalkozik, ő biztosan okosabb nálam:

[link]

2013. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!