Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Cinege etetését hogy tudnám...

Cinege etetését hogy tudnám kicselezni?

Figyelt kérdés

idén csináltam madáretetőt,vettem téli magkeveréket.

a cinkék nagyon járnak rá,ezzel nincs is problémám.

de azok a "nyavalyások" csak a szotyit eszik ki,ritkán csipegetnek a többi magból.

most 3napja nem töltöttem,hogy hátha beleesznek a többibe is,de nem...

iderepülnek,látják nincs szotyi,már mennek is tovább.

sajnos más madár nem jött eddig ezeken kívül :(

ha hidegebbek lesznek,akkor megeszik?

nem szeretném a maradékot kidobni,nem ezért vettem.

nem is tudtam hogy ennyire válogatósak,ha tudom,veszek külön olyat,amibe csak szotyi van.


2012. nov. 15. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A cinegék elég "pofátlanok" csak azt eszik ki amit szeretnek. Legközelebb csak szotyit tegyél ki, azt szeretik. Amúgy az érdekes, hogy más madár nem jön. Verebek nincsenek? Azok mindent megesznek... Vagy rigó?
2012. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

rigót igen ritkán látok erre fele.

verebek se találták meg(bár azt annyira nem is bánom)

viszont szokott erre járni vörösbegy,de nyár óta nem láttam...

illetve van egy nagyon hangosan csivitelő barna madárka(nem tudom a nevét)még őrá számítok,mert a terasz fölött szokott ólálkodni(ez mellett van a fa,amin az etető található)de őt se láttam egy ideje.

már 3hete etetek,abban reménykedtem,hogy a cinkéket követve más madarak is ideszoknak,de eddig semmi...

2012. nov. 15. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán ha hidegebb lesz az idő, akkor más madárfajok is rákapnak az etetődre. Most az évszakhoz képest viszonylag enyhe még az idő.

Egyébként sokan nem gondolnák a cuki kis cinegékről, hogy nemcsak válogatósak, hanem kicsit agresszívak is. Úgyhogy nem csodálkoznék, ha a későbbiekben verekedések lennének más madárfajokkal. Biztos sok izgalmasat fogsz még látni télen a madáretető környékén :)

2012. nov. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi diót, fekete szotyit és papagájoknak való magkeveréket tettünk ki. Amíg a dió tartott, rá se bagóztak a szotyira a cinegék. Mióta elfogyott, a szotyit hordják.

A verebeknek a magkeverék jön be, csak azt fogyasztják.

Ma este kilógattam cinkegolyót is, kíváncsi leszek, hogy mit szólnak hozzá.

Még csak 3 napja van kint az etető, de már hatalmas a forgalom, folyton jönnek- mennek. Úgy tapasztaltam, a verebek rámenősebbek a széncinegéknél, elzavarják azokat.

Ezért aztán úgy döntöttünk, kirakunk még egy etetőt :)


Szerintem ahogy beállnak az igazi fagyok, lesz jelentkező a magkeverékedre is.

2012. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én is arra tippelek,hogy majd nem válogatnak ennyit ha hidegebbek lesznek :D

de meglepődtem,hogy mennyire rámenősek!állandóan itt cserregnek a fán,veszekszenek,hőbörögnek :D

van cinkegolyóm is,de azt majd csak akkor akarom kiakasztani,mikor már tényleg kemény fagyok lesznek.

2012. nov. 16. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Na hát nálunk ugyanez van....:D

Vannak papagájaink, amit nem esznek meg, megy ki az etetőbe... cinkék csak szotyi, semmi más ... köles, gabona? Ugyan már.. :D Válogatnak a kis hülyék...:D

2012. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 es vagyok. Tegnap egy karvaly elkapott egy cinegét az etetőnknél :(
2012. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!