Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktathataom rá a...

Hogyan szoktathataom rá a madaram arra, hogy a kölesen kívül más dolgokat is egyen?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy csak a tyúkhúrt és a fürtös kölest hajlandó megenni, semmi mást. Semmit nem akar. Egyedül van, kb jövőre kap párt, addig sajnos csak egyedül kell boldogulnia. Mit csináljak? A kéztől tart még nagyon, nem fogad el kézből semmit, csak a tyúkhúrt. Hogy csinááljam? Mások madarai esznek mindenféle dolgot. Én hiába teszek be a kalitkába kis tálkákba dolgokat, érintetlen marad minden. Pedig biztosan szüksége van egyéb dolgokra is. Mostanában híján vagyok a tyúkhúrnak....

Nem hajlandó enni semmi mást. Kérlek, adjatok használható tanácsot. Előre is köszönöm.



2013. júl. 5. 15:14
 1/6 A kérdező kommentje:
kimaradt a főkérdésből, hogy hullámos papagájról van szó, aki nemrég óta van nálam.
2013. júl. 5. 15:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Kapjon egy tálkában magkeveréket, kölest egy darabig ne adj neki. A gyümölcsöket, zöldségeket kézből add oda, idővel elfogadja. Nálam pl. először menekülnek az új kajától, de amikor látják, hogy én is eszegetek belőle, akkor ők is megkóstolják. :)

Egyenlőre a magkeverék a legfontosabb, arra szokjon rá, meg kezd kézhez szoktatni, később majd jöhetnek a nyalánkságok. Fürtös kölest is adhatsz neki kézből, akkor majd hozzád szokik. Sok-sok türelem és foglalkozás kell ám egy egyedül tartott madárnak, de megéri! :)

2013. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. Az itt még a baj, hogy a múltkor a negyed gerezd almának a negyede akkora sokkot okozott, hogy nem mert felülni a rúdra, a legtávolabbi sarokból leste, hogy mi az az újabb közellenség - aztán megbarnult az alma, ki kellett dobni. Így jártunk a banánnal, szőlővel is - abból majdnem must lett, mondom, kivárom.... :D de hajthatatlan. Akkor próbálom, amit mondtál - hátha csoda történik.
2013. júl. 5. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
adj kölest, csak kevesebbet!!!
2013. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém se eszik meg semmit a megkeveréken kívül. Gondoltam a fürtös köles majd meghozza a nagy áttörést, mert ugye azt minden papagáj imádja, hát hogyne! Az enyém nagy ímmel-ámmal belecsípett, de ott is hagyta. Aztán lett egy párja, aki szerette, és látván, hogy a másik eszi, rászoktatta őt is. Azóta nagyon szereti. De gyümölcsöt, zöldséget, tojást, semmit se esznek. A házi salátánkba bele-bele csípett, de a gyümölcsöt hiába teszem be neki, bele se kóstol. Kézből sem. Próbáltam már, hogy nem adtam neki magkeveréket, csak zöldséget, ha éhes lesz, megeszi alapon, akkor evett egy kis reszelt sárgarépát, de ez a módszer se vált be.
2013. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor egy kis trükk, nálunk néha beválik. Pl dinnyénél: elveszem előle a magokat, és egy kis idő után keresi a kaját, akkor egy nagyon pici szelet dinnyét veszek elő, és ugye, az nedves, pici kölest szórok rá és azt adom elé. Attól nem fél, mert tudja, látja, hogy kaja - leeszi róla és megízleli a dinnyét is. Megkóstolta, de nem ízlett, le is öblítette gyorsan pár falat homokkal, jött a jelzés hogy menjek a dinnyémmel a pokolba - mert nem állt velem szóba a kis tollas majom. :D

De hátha nektek segít ez és beválik, talán nem mindegyik ilyen válogatós. Viszont a répa annyira nem menő, hogy abból csak szimplán kiszedi a kölest, abszolút nem hajlandó belecsípni pedig majdnem pépesre zúztam - de hagytam nagyobb darabokat is, amelyik tetszik. Ja, az almánál is bevált a köles-álca.

Próbáljátok ki, akinek válogatósak, hátha sikerül!

2013. júl. 26. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!