Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megsebesült a korela papagályo...

Megsebesült a korela papagályom mit tegyek? GYORSVÁLASZT KÉRNÉK

Figyelt kérdés
Helo,van 1 korsós papagalyom 4éves kb. Minap belerepült véletlen a ventilátorba fáj a lába és egy seb az oldala is :'( :'( és még s zösz is belement a sebébe , picit sántít viszont teljesen nyugodt de féllek hogy valami baja lessz :-( mit javasoltok mit csináljak szegénykémmel ??? :((

2013. júl. 6. 03:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem most történt pár perce, hanem a "minap", akkor igazán nem értem, mire jó a gyors válasz, de mindegy...

Vidd állatorvoshoz, amint tudod.

Addig is, ha nem vérzik már a lába, akkor csak próbáld meg lefertőtleníteni, naponta legalább egy alkalommal, de akár háromszor is, ha sikerül megfognod (óvatosan, mert az is nagy stresszt okozhat neki).

2013. júl. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nagyon féllős szegény ,van egy másik korelám is és az van csak betanítva // és hajnal 3kor írtam mert akkor történt és most jobban megnéztem ,a lába felett széttnyílt a hús //és azért gyorrsválaszt mert valamikor 1 hét után van csak válasz :/ //és ha valami ,hogyan fertotlenítsem ? Vízzel mossam le ???
2013. júl. 6. 12:01
 3/6 A kérdező kommentje:
ISTENEEM NEM KORSÓS HANEM KORELA hülye telefon javítások kise tudom kapcsolni h.ne javitgasson és ám én is meg vok ilyedve szval nemnagyon figyeltem :S
2013. júl. 6. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A víz mióta fertőtlenít?

Valami patikában kapható fertőtlenítőszerrel. Gondoltam rájössz magadtól és még lett volna időd elmenni a gyógyszertárba. Szerintem már nincsen nyitva (nálunk legalábbis szombaton csak kb. délig vannak, aztán hétfőig semmi).

Ha mégis tudsz venni, akkor valami spray lenne a legjobb, mert azt könnyebb felvinni. Csak úgy fogd meg és úgy fújd, hogy a fejére ne menjen semmiképp.


Ha már nem tudsz semmit venni és nincs otthon semmi megfelelő, akkor végső esetben megpróbálhatod valami erősen alkoholos kölnivel is lefújni. Az nem igazán jó rá, de talán valamivel jobb, mint a semmi.

Vízzel és antibakteriális szappannal még nehezebb lenne megmosni, ráadásul azután is kellene még rá fertőtlenítő, szóval így lesz a legegyszerűbb.

2013. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
istenem szegény papagáj :((((
2013. júl. 6. 22:58
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat...:// megfogadom a tanácsodat
2013. júl. 6. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!