Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SÜRGŐS! A cicám nemrég megsebe...

SÜRGŐS! A cicám nemrég megsebesült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval kb a "dereka" táján vagy egy lyuk szerintem harapás nyom lehet. És az a lába fáj is ( hátsó láb) nagyon szerintem eltört. A másik lábán a bokája alatt kb. van egy seb de az nem annyira fáj neki. Tisztán tartom az egész cicát meg a sebeket is. Meggyógyulhat még? Állatorvoshoz sajnos nem tudom vinni.
2010. jún. 17. 17:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
pedig magától nem fog meggyógyulni a törés...illetve meg fog, csak rosszul fog összeforrni
2010. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Mikor történt ez?

Hogy van a cica?

És mért nem tudod elvinni az állatorvoshoz? Tudtommal nincs semmilyen ünnep -.-

2010. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod orvoshoz vinni, próbálj valamilyen rögzítő kötést tenni a lábára, óvatosan igazítsd a helyére a törést, már ha hagyja szegény. Ha így marad, akkor elsorvad a törés alatti rész. Sok szerencsét.
2010. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Ez lehet hogy még ma történt, de lehet tegnap is bár a sebek elég frissek, de tényleg nem tudom elvinni bárcsak elvihetném....szegénykém....de anya nem engedi mert "csak egy házi cica" és úgyis van még rajta kívül...-.-" :S

Most épp alszik.

2010. jún. 17. 18:01
 5/37 anonim ***** válasza:

Pedig jó lenne, ha sikerülne eljutni vele dokihoz, mert nem lehet tudni, hogy az a „deréktáji” seb mennyire sértett meg belül valamit, főleg hogy az a lába fáj is!

Rendbe jöhet, csak nehogy komolyabb baj legyen, vagy rosszul gyógyul meg, és csak komplikáció lenne később! :-(

Szorítok, hogy megtudd oldani a dokit, és persze a macskusznak is!

2010. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Remélem meggyógyul. A sebeket tisztogasd le. Csinálj neki "puha fészket". Adjál neki sok folyadékot, tejet.

De próbáld mégis orvoshoz vinni.

Szorítok!

2010. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell olyan embernek macska, aki utána "úgyis van másik" alapon nem gyógyíttatja, nem ápolja, nem látja el rendesen?

Dokihoz kell venni a cicát, ez így nem fog magától helyrejönni. Beszélj anyukáddal, hogy muszáj ezt az áldozatot meghozni, hiszen felelősek vagytok érte. ha ennyire fukar azzal a pár ezressel, mondd neki, hogy a nyáron megkeresed, vagy valami.

2010. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád így vélekedik akkor miért engedte oda a cicát? Érdekes ember lehet.

Hát sajnos mást nem tudsz tenni csak tisztán tartani a sebet, esetleg kamillázhatod is neki. A lába bekötése szerintem felesleges mert úgyis leszedné magáról. A többi már Isten dolga... Azért szorítok nektek:) Amúgy sok esély van rá, hogy megmarad mert a macskák nagyon szívós állatok!

2010. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Na jó azért nem kell anyát fikázni...és ha rajtam múlna már rég ott lennénk...-.-" Ő tart el..így sajnos ő is mondjam meg mire lehet költeni. Vizet is ivott már és tejet is adtam neki... És a kötéseket eggyátalán nem veszi le.
2010. jún. 17. 18:10
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben van, hogy ő mondja meg, mire költi a pénzt, de a háziállataiért felelősséggel tartozik, nem nagyon van választási lehetőség, hogy költ-e rá, vagy sem. Mikor odakerült a macska, akkor elfogadta, hogy felelősséget vállal érte. Itt lenne az alkalom. Nem egy pár cipőt kell evnni, hanem egy állat egészségét/életét kell megmenteni.


Nem akarom bántani anyukád, de a lelkére beszélhetnél, mert ez a hozzáállás úgy általában véve nem szerencsés...

2010. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!