Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek,1 db. nimfát,...

Szerintetek,1 db. nimfát, vagy 2 db.hullámos papagájt érdemes venni? (HA FONTOS: papagáj tulajdonos voltam)

Figyelt kérdés
Suliba járok, anyum és apum dolgozik...Kb. reggel 07.30-tól 14.00-ig ott vagyok a suliba. A szüleim nem érnek haza hamarabb mint én szóval félek hogy az 1 db. nimfa még a végén meghalna az unalomban, vagy a félelemtől. (Egyedül ő van otthon mikor elmegyünk)

2013. júl. 27. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Akár nimfa, akár hullámos, mindenképpen párban legyen!

A papagáj társas lény. Az meg egy tévhit, hogy csak akkor tudod tanítani, ha egyedül van. Ha eleget foglalkozol velük, mindkettő a barátod lehet. De egyedül lennie nem egészséges.

2013. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Amúgy 2 db. nimfa szerintem nem férne el egy kb. 60 cm (széles) és kb. 47 cm magas kalitkában :D:D:D:D És új kalitkát meg nem szeretnék venni:(
2013. júl. 28. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy 2 nimfa vagy 2 hullámos! Ahogy az előző is írta társas lények és fajtársra van szükségük, nem emberre vagy másfajta papagájra. Ugyanúgy szelíd lehet 2 mmadár is mint 1. És saját tapasztalatból mondom, ha nimfát veszel akkor semmiképp se 2 tojót vegyél! Kisállatkereskedésekbe sokszor csak rámutatnak egyre, hogy hím és kiderül, hogy tojó..előbb nézz utána a nemek megkülönböztetésének stb s utána mennj el megvenni. Hullámosnál egyszerűbb, mindegy milyen nemű madarakat teszel össze álltalába jól kijönnek.
2013. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a kalitka a baj akkor azt lehet csinálni is. Nekem is a legtöbb kalitkám "home made" és sokkal olcsóbb mintha boltba vennéd! Hullámosnak vagy nimfának jó fából is, nem rágják annniyra meg. Veszel tetőlécet+dróthálót és egy pár szöget vagy csavart amivel összeütöd meg az ajtóhoz zsanért+valami zárat és kész! Fele annyiba se kerül mint egy bolti kalitka és olyanra csinálod amilyenra akarod!
2013. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :DD

#4-es válaszoló:

nekem már megvan a kalitka, nem boltban lett véve, hanem a nagyapám csinált az előző papagájomnak (nimfa). Szerintem meg az tökéletes lenne majd 2 hullámosnak. _____


Lenne még egy kérdésem: Ha veszek egy hímet és egy tojót (hulit) akkor ők fognak párzani odú nélkül, vagy nem? (nem szeretnék kis papagájokat a panel házba, túl nagy lenne a rikácsolás)

2013. aug. 7. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kapnak lágyeleséget, csíráztatott magokat, odút, stb akkor nem valószínű, de előfordulhat. Ha mégis letojnak és nem akarsz kismadarakat akkor ne vedd el a tojást csak rázd össze, így nem fog kikelni és ezt ismételd meg a többi tojással is majd és hagyd hogy üljenek végig, mert ha elveszed újra tojnak majd. Így ha már megunják, és rájönnek, hogy úgyse kel már ki akkor felállnak majd a fészelről és el lehet venni a tojásokat alóla.
2013. aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6# válaszoló!:)

Ezzel megoldottuk hogy ne legyenek fiókák!:D

2013. okt. 2. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!