Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az erősebb jog ingatlan...

Mi az erősebb jog ingatlan esetében? A haszonélvezet vagy a tulajdonjog? Érdemes 25 évre szóló hitelt felvenni azért, hogy valaki haszonélvezőből tulajdonos legyen?

Figyelt kérdés

Adott egy ingatlan, amin valakinek haszonélvezete van.

Ahhoz, hogy a haszonélvező tulajdonos lehessen, 25 évre szóló hitelt kell felvenni. Ennek az oka egyszerű, mivel a tulajdonos nem mond le ingyen a tulajdonjogáról. Ilyen nem is várható el senkitől, hogy ingyen oda adja. A tulajdonos az ingatlan értékének a feléért adja el azt a haszonélvezőnek, azonban ehhez is 25 évre szóló hitelt kell felvenni, mert készpénzben nem tud fizetni a haszonélvező.

Még annyit hozzátennék, hogy a haszonélvező már nem fiatal, kb. 85 éves lesz, mire a hitel lejár (ha megéli ezt a kort).


A fenti feltételek mellet érdemes ebbe bele menni csak azért, hogy ne haszonélvező, hanem tulajdonos legyen?



2012. júl. 15. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A haszonélvezet erősebb.

Viszont eladni egyik sem tudja a másik nélkül.


Ha a haszonélvező megveszi a házat, már csak tulajdonosa lesz, és nem lesz haszonélvező a házon.

Viszont, ha jó helyen van a kéró, talán érdemes megvenni a piaci érték feléért simán.

2012. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy érdemes- e, nem tudom, kérdés, mi ezzel a haszonélvező célja ( örökösödés miatt akarja ezt meglépni?)


Azonban 60 évesen ( ha jól értem, ennyi idős a haszonélvező) ilyen hosszú lejáratú hitelt nagy valószínűséggel nem fog kapni. Persze vonhat be adóstársat, vagy eleve más lehet az igénylő, na de akkor annak mi ebben az üzlet?

2012. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egyik sem erősebb a másiknál, egyszerűen mást jelentenek. A haszonélvezőnek joga van az ingatlant használni az élete végéig. Ezután ez a jog a tulajdonosra száll. Természetesen közben az ingatlan átruházható, tehát eladható, elajándékozható, átörökíthető, de a haszonélvező joga megmarad.


Ha a mostani haszonélvező szeretné az örököseire hagyni az ingatlant, azt csak akkor teheti meg, ha megvásárolja azt. Hitelt szerintem nem fog kapni 60 évesen, de az örököseinek ez talán egy jó üzlet lehet, féláron megvásárolni egy ingatlant. Igaz, ez bárkinek jó üzlet LEHET. Én mondjuk nem vennék még féláron sem egy olyan ingatlant, amit még bizonytalan ideig (a haszonélvező haláláig) nem használhatok. Vagy a fene tudja.. :)

2012. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!