Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két éve van egy hullámos...

Két éve van egy hullámos papagájom és eddig nemigazán foglalkoztam vele, ezért rettentően fél tőlem. Hogyan lehetne megszelídíteni?

Figyelt kérdés
Ha közelebb viszem a kezem a kalitkához, akkor mindig azt figyeli merre tudna elugrani tőle, és ha benyúlok akkor egyből felugrik/kapaszkodik a kalitka legtetejére. Meg lehet valahogyan szelídíteni?

2013. júl. 31. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Tölts sok időt mellette, csak ülj nyugodtan és a kezedet mindig lassan nyújtsd felé. Próbáld a kezedből etetni, vagy abból adni neki finom falatokat, amiket nem minden nap kap. Pl. főtt tojásból vágj egy vastagabb karikát. De elég kitartónak kell lenni, sok időbe telhet mire odamegy érte.
2013. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat :)
2013. aug. 1. 23:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez fordult elő csak az én madarammal annyi a baki hogy nem eszik semmi mást csak a kölest, de a kalitkába nyulkálás tényleg segít.
2013. aug. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. Belinkelem egy korábbi hozzászólásomat, ugyanebben a témában, Kérlek, olvasd el. És ne siettesd a madárkádat!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__4652692-hogy..

bocs hogy linket írtam ki de nincs most sok időm. Remélem, tudsz belőle hasznosítani.

2013. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak köszönöm, hogy be tudtad linkelni. Tényleg nagyon hasznos és remekül leír benne mindent. Holnap

akkor elkezdem a leírtak alapján. Akkor jött meg hozzá főleg a kedvem, amikor olvastam, hogy szaladgált a karján és ott tollászkodott, ez nagyon feldobott :). Remélem, hogy sikerülni fog. Még annyi lenne a kérdésem, hogy egy ilyen hullámos papagáj meddig él?

2013. aug. 5. 22:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Az sok mindentől függ de kb. 15 évig
2013. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!