Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Halálra lehet fárasztani egy...

Halálra lehet fárasztani egy madarat? Lehet most miattam meg fog halni?

Figyelt kérdés

Haverom madarára vigyáztam, mert Ő nyaralni van, és kijutott a ketrecből nem tom, hogy, de kifért egy kis résen amin a kaja izé lógótt.

Na és nem tudtam elfogni 1 órán át kergettem a házban, mert repkedett, a végén már nem volt ereje repülni, és elkaptam.

Most 1,5 órája a ketrecben liheg a földön egy helyben.

Lehet hogy meg fog halni?

Lehet, hogy halálra fárasztottam?

Nem tudtam sehogy elfogni ide-oda repült, rá dobni sem tudtam semmi ruhát, vagy valamit.

Most mit fogok csinálni, ha meghal? Tuti kapok valami lecseszést!

Úgy túl éli, csak pihengél most?



2013. aug. 1. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Halálra lehet fárasztani. Kínában a 70-es években kitalálták, hogy sok a veréb (vagy varjú?), rengeteg kínai síppal-dobbal egész nap nem engedte leszállni a madarakat, azok meg végül megdöglöttek. Ha valaki bevitt egy döglött madarat, akkor fizettek érte.
2013. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát sztem hívj egy állatorvost fel és kérdezd meg, hogy most mit csinálj.
2013. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Az állatok azaz a madár, nem meghal, hanem elpusztul vagy megdöglik.
2013. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, kipiheni magát és kutya baja sem lesz...:)
2013. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
igen meg tud halni mert annyira ver a szíve hogy infarktust kap, törölközővel minél elöbb el kell kapni
2013. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok

Nem tudom miért pontoztatok le, nem viccből írtam.

"A nagy kínai verébfiaskó. A Mao Ce-tung vezette Kína az 1958 - 1962 közötti időszakban hirdette meg a "Nagy lépés" programot, amelynek egyik első akciója az "Öt kártevő kampány" volt. A kártevőirtásban a verebek (mint a rizstermés vélt megdézsmálói) az élen szerepeltek. A lakosságot arra kötelezte a kormányzat, hogy fémedényekkel zajongva folyamatosan riasszák a verebeket, akik így nem tudtak leszállni táplálkozni és pihenni. Emellett mindenféle eszközzel lőtték is őket, megsemmisítették a fészkeiket, összetörték a tojásaikat és megölték a fiókáikat.


Aztán idővel, ahogy egyébként az mindig lenni szokott, ezügyben is érvényesült az élet kérlelhetetlen akarata, az öntörvényű és szükségszerű rend. Miután 1960-ban a kínai tudományos akadémia kutatási eredményekre hivatkozva kejelentette, hogy a verebek elsősorban nem magevők, hanem inkább rovarokkal táplálkoznak. Azonban Mao elnök már hiába visszakozott, hogy akkor "felejtsük el" - bizony már késő volt. Mert a fiókáikat rovarokkal tápláló verebek hiányában a túlszaporodó rovarok fölfalták a vetést, és az ilyenformán kialakuló éhínségbe legalább harmincmillió kínai halt bele."

Innen: [link]

De rengeteg más helyen is olvashattok róla.

2013. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nekünk is van három madarunk igaz nem papagájok de már az is volt nekünk is volt már hogy kiszökött és a végén vagy fél órát lihegett... Békén kell hagyni hogy megnyugodjon és kipihenje magát aztán szerintem jobban lesz!! Ha nem javul akkor érdemes elvinni az állatorvoshoz!:)
2013. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Na él még?
2013. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, meghalt még aznap. :S
2013. aug. 2. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!