Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ara papagáj nagyon gáz lenne...

Ara papagáj nagyon gáz lenne panelba?

Figyelt kérdés

mondhatni nagyon beleszerettem ezekbe a madarakba és anyira vágyok egy ilyen kisbarátra, de sajnos panelban lakunk és nem nagyon gondolkodunk most költözésen. Van aki már próbálkozott tartani panlben?(van tapasztalatom padarakkal nem hullámos és nimfával)

Esélytelen hogy legyen egy ilyen madaram? :(



2013. aug. 6. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Túl azon, hogy valószínűleg nem engedheted meg magadnak, a hangja nagyon erős és jellegzetes. Klasszikus papírfalú panelben a szomszédok hülyét kapnának.

[link]

Tulajdonképpen ha egy szoba csak az övé, megoldható, az ilyen lakásokban állandóan meleg van, a hőmérséklettel nem lesz gond. De ez csak az első lépés. Aki ma Magyarországon panelben lakik, annak valószínűleg nem telik ilyen luxus háziállatra.

(Persze alaposabban utána kéne nézni a témának, én csak az első honlapra felmentem, hogy technikailag kivitelezhető-e egyáltalán.)

2013. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a pénzel van a gond. Amugy azért szeretnék leginkább ilyen madarat hogy magammal tudjam vinni, mindennap vinném reptetni mint ahogy külföldön szokták, én barátként tartanám.
2013. aug. 6. 21:48
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon gáz lenne amikor a szomszéd baltával kopog be, mert hangos a madár...
2013. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak felettünk kettővel laknak, de a szomszédok nem nagyon panaszkodhatnak mivel azért ők se piskóták....
2013. aug. 7. 10:51
 5/10 A kérdező kommentje:

Amúgy sárga kék arát szeretnék ezt olvastam róla ez igaz?

" Hangja érdes, erős, de nem gyakran használja. Beszédkészsége szerényebb, körülbelül 20 szót képes megjegyezni, de egyedenként változó. Vannak jobb, és roszabb beszélők."

2013. aug. 7. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ara hangját az egész tömbben hallani fogják, sőt!


Ha van a lakásban egy fölösleges 5x3 méteres szoba, akkor az megfelel az elhelyezésére.



Panel házak között, hogy gondolod kivitelezni a reptetést?

De az lesz az igazán szomorú, amikor a napi séta során elrepül a kocsi ára és többet nem jön vissza.



(Egyébként, hány éves vagy?)

2013. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Van a lakótelep mellet egy nagy rét, egyértelműen hámmal sétáltatnám.

17vagyok

2013. aug. 7. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Panelba ne való ilyen madár majd megtudod ha láttad élőben..
2013. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tartsál inkább szarkát. Ugyanúgy a barátod lehet, ugyanúgy viheted röptetni (akár hám nélkül is), és jóval kevesebb helyet igényel.
2013. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Régi a kérdés, de viszont állatkereskedésben láttam és hallottam két ara papagájt. Rendesen megijedtem. Igazából ezek a madarak a szabadba őshazájába valók. Olyan erős hangjuk van, hogy én ha nem hallom el sem hiszem. Félelmetes. Ezt szerintem egy kisebb falu is simán hallaná.
2019. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!