Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy gerlefiókát az...

Találtam egy gerlefiókát az utcán? Többi lent

Figyelt kérdés
Már tud repülni bár nem profi még, és elég kicsi is pedig megvannak már a felnőtt tollai. Nem hagyhattam ott mert nagyon meleg van, a szüleit sehol nem láttam és elég sok a kóbor kutya is. :/ Hazahoztam és betettem a kutyám szállító ketrecébe, tettem neki ágakat és egy ülőkét is amire fel tud repülni. Vizet is raktam be bár előzőleg megitattam és árnyékos helyre tettem. Nem tudom milyen magot vegyek neki, mert azt mondták a búza nem jó.. Mit vegyek neki? Az is lehet hogy később elviszem az egyik ismerősömhöz akinek vannak galambjai és befogadná és gondozná. Már vittem hozzá talált fiókát és azt nagyon szépen felnevelte. Mit csináljak vele?

2013. aug. 7. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

ha eszik adj neki abból amit kérsz az ismerősödtől :D

ha nem akkor vágd ki egy zacskó sarkát és tölts bele darált zabpelhyez kikoricadarát hántolt kölest és főzd meg egy kicsit, nagyon langyosan tedd bele, és mikor a zacskó körülöleli a csőre töváét akkor kinyitja és nyeli

2013. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Holnap elvisszük hozzá mert mi megyünk el és nincs ki etesse, de vettem neki sótlan napraforgómagot megpucoltam és azt adtam neki.. Nehezen nyomtam bele a szájába de a lényeg hogy megette :P Annyira szabadulni akar.. Kipréselte megát a rácson, szerencsére a kutya szelíd és nem bántotta a macska meg bent volt úgyhogy kimászott és felrepült a kerítésre. Utána kiültem az udvarra hogy ne essen baja és utána visszatettem a ketrecbe. Most alszik
2013. aug. 7. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:

A búza és a köles jó neki, a napraforgó mag belét is szereti de nem tudja megtisztítani ezért hántolt magot szoktam adni az enyémnek. Viszont a kukorica darát nem nagyon szeretik de ha más nincs, akkor jobb a semminél. A madarak a nyers magok fogyasztására vannak berendezkedve de jobb híján imádják a kenyeret vagy kifli belét is.


Jó ember vagy ! :-)

2013. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!