Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nálatok hogyan sikerült,...

Nálatok hogyan sikerült, történt az első kiengedés?

Figyelt kérdés

4 napja van nálam a 2 hím hullámos papagájom. Mindegyik eszik kézből, kajáért kézre jönnek egyből. A kéket kaja nélkül is simán kezemre tudom ültetni sőt alig lehet letenni annyira jól érzi magát a kezemen és simogatni is lehet. Hihetetlenül természetesnek veszi a kezemet a kalitkában és úgy ugrik rá,közlekedik rajta mintha ülőrúd lenne. Olyan mintha kézzel nevelt lenne pedig tuti nem az.


Na szóval ma(4. nap) miközben a tenyeremből ettek a kezemen állva a kék az ajtó felső része és a kezem között kibújt. Egyből elkezdett repülni és repült is vagy 5 kört a 20m2 szobában(egyszer azt hittem beesett a szekrény mögé de csak berepült a tv mögötti sarokig majd kijött). Végül elsőre kb. lefejelte de másodszorra le sikerült szállnia a csilláron(majd elkezdett olyan nyugodtan csipogni a másiknak mintha már ezerszer ki lett volna engedve). Én felálltam az ágyra majd simán leszedtem és visszaraktam a kalitkába. Kicsit frászt kaptam amikor a tv mögé repült de végülis jól végződött és ismét meglepődtem milyen szelíd ilyen rövid idő után. És az is új volt hogy milyen jó kondícióban van(a kalitkában amúgy is hiperaktív vagy lehet csak a másik túl nyugodt de miután visszaraktam rá pár percre megint repülhetnékje lett mint naponta oly sokszor). Az előző hullámosunk is jó kondícióban volt szerintem egy átlagos szobamadárhoz képest de ő még rajta is túltesz. 5 nagy kör lihegés,gyorsabb légzés nélkül majd rá pár percre megint repkedés a kalitkában. Az egyik nimfám kb. amint kijött az odúból repülhetett az egész szobában,házban az előző gazdájánál és talán még ő se ilyen jó repülő.


2013. aug. 9. 00:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor még egyedül volt a hullámosom, 1 hét alatt nagyon megbarátkoztunk, de 1 hónap után engedtem csak ki, mert addig a szoba nem volt biztonságos. Utána mehetett. Először meglepődött, főleg a szekrények tetején téblábolt, de mára megtanulta, hogy mi hol van. Ha itthon vagyok, mindig nyitva van a kalitka, ki be járkálhatnak a társával. Ennek legszebb része a fél hetes ébresztés, amikor kijön az egyik és rámrepül az ágyon. :D
2013. aug. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!