Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájnál, Az első...

Nimfa papagájnál, Az első tojáslerakás meddig tart? 24 órája bent ül az odúba, sajnos nem eszik nem iszik, eredmény még semmi, viszont nagyon agresszív (ő egy kéz szelíd madár) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden napra egy tojás. A hím jár be hozzá etetni? Bízd rájuk, értik a dolgukat. Lehet még nincs meg az első tojás de az ingert érzi és már bent ül, elfoglalva a fészket. Az természetes, hogy támad.
2013. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld, ne zavargasd, hagyd az odút, had végezzék nyugodtan a dolgukat. A hím jár be hozzá?
2013. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jár be, mert külön lettek szedve! 1 éve próbálkozom az összeszoktatással ,de sajnos nem sok sikerrel.. a tojó szelíd, a hím nagyon vad, és 2-3 nap múlva terrorizálja,veri a tojót,így már sokadjára ki kellett szednem tőle!Ezért vagyok tanácstalan,mert valószínűleg pároztak,mert a tojó folyamatosan az odúba van,és agresszív!Tanácstalan vagyok,mi a teendő!?
2013. máj. 24. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Pff nem egyszerű. A költéshez két madárra van szükség, amíg az egyik kint van és eszik, őrködik, addig a másik bent kotlik. Most minden a tojóra hárul. Azt olvastam, bár hullámos papi könyvben, hogy ha egy papagáj egy napig nem eszik, az olyan, mintha az ember 1 hétig nem evett volna.

Valószínű, hogy a tojó nem fog belepusztulni az odúba, de ha azt látod, hogy az állapota romlik, akkor inkább ne legyen egyetlen tojás sem de a felnőtt élete megmaradjon. Mivel nem a hímmel kezdték meg a költési folyamatokat így most betéve a hím valószínűleg kikergetné az odúból és a tojást is kidobná.

2013. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!