Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szegedi Női Klinikára mit...

A Szegedi Női Klinikára mit kell magaddal vinni? És a picinek? Mit adnak, vagy miről kell neked gondoskodni? Még egyelőre csak tájékozódok, áprilisban szülök! Leírnátok mit tartalmazott a csomagotok? 30 hkm

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

3 x volt szerencsém ott szülni. Én két csomagot állítottam össze. Egy kisebbet, amit a szülőszobába vittem magammal:

2 papucs (egyik a tusolóba), törölköző, köntös, törlőkendő, szőlőcukor, müzli szelet (ez utóbbi apának) fényképező, kiskönyv, szükséges papírok.

A másikba már a szülés utánra készültem. Fertőtlenítő kendőtől kezdve az evőeszközön át a hálóingig, mindent ebbe tettem. Itt is szükséged lesz a 2 papucsra, a köntösre, de mi pl. a klinikai hálóinget használtuk, akár napi 2x, 3x is lecserélhettük. Betét is van a folyosón, de vigyél pluszba magadnak. A babának napi 3 pelus jár, de ez kevés ha kint lesz veled, tehát nem árt egy pár darabot bevitetni majd apával.

Most ezek jutottak az eszembe, de írok még, ha valami beugrik :)

2012. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, és mi a véleményed a klinikáról? milyen az ellátás? mogorvák, kedvesek? minden érdekelne :)
2012. febr. 7. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Privátba megírom neked :) de minden OKÉ volt!
2012. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is ott szültem, sajnos császár lett a vége. 2 napot töltöttem azon az osztályon ahol a műtöttek voltak, ott nem voltak valami kedvesek. nem akartak segíteni felülni azt mondták ők nem azért vannak ott. a vérnyomásom nem mérték meg csak beírtak valamit,a vérnyomáscsökkentőt elfelejtették hozni. de a többi osztályon nagyon kedvesek voltak. nem sikerült a szoptatás, mindig jöttek és segíteni próbáltak. volt fürdésbemutató is, ha van valami kérdésed vagy segítség kell mindenbe segítenek. megtanítanak pelenkázni ha szükség van rá, itatni pohárból vagy cumisüvegből. a babának vittem be kis kesztyűt ne karmolja ki magát. pelenkát adnak. majd a hazahozós cuccot kell bevinned csak.
2012. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. febr. 8. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én voltam szülőszoba és gyerekágyas osztály látogatáson, ott nagyon sok dolgot elmesélt a védőnő, meg a körzeti védőnő is.

Szülőszobára és gyerekágyra is adnak ottani hálóinget, jobban is szeretik, és azt mondták, hogyha háromszor kell egy nap új, akkor háromszor adnak. Én is két csomagot készítettem. A szülőszobásban van: papucs, köntös, zokni (mert tél van még), szőlőcukor és víz (azt lehet, hogy nem engedi a dokid), piperecsomag, törölköző, hajgumi, WC papír (orrot fújni is jó), Bradoderm fertőtlenítő kendő (akár wc ülőkéhez, akár kézmosás helyett, ha gyorsan kell), eldobható bugyi és vastag betét.

A gyerekágyas osztályon kapsz ismét hálóinget, csak köntös kell. Sétálós és zuhanyzós papucs, törölköző, piperecsomag, evőeszközök és pohár vagy sport ásványvizes üveg (tudod, ami nem folyik ki akkor se, ha eldől, lehet belőle fekve inni, csőre van), szopimelltartó, melltartóbetét, eldobható bugyi (DMben lehet kapni), óriás eü betétek vagy TENA betét.

Babának adnak ruhát, eldobható pelust is, de érdemes párat bepakolni, mert lehet, hogy több kell. Én tettem neki előre sapkát és kesztyűt (összekarmolás ellen). Egyéb ruhát csak a hazahozás napján kell bevinni. Tettem pár textilpelenkát minden eshetőségre (büfiztetés, stb.). Tartalékba pedig bekészítettem a saját kézi mellszívómat meg egy tárolópoharat, de az is van az osztályon, bármikor lehet használni, pohárkát is kap a baba a tejnek, tápszernek. Babaápoláshoz adnak mintacsomagot, egyébként a csecsemős nővérkék ezt is megcsinálják, fürdetik is.

Nagyjából ennyi jut eszembe. Fontos, hogyha a babának kell valami, azt az újszülött osztály nővérkéitől kérhetsz, ha neked kell, azt a gyermekágyas osztály (vagyis a felnőttek áploói) nővérkéitől lehet kérni. Erre eléggé háklisak :).

2012. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: érdemes a helyi védőnőtől érdeklődni, hogy mikor lehet szülészet látogatásra menni. Ott tényleg mindent megmutatnak, nagyon rendesek, lehet csomót kérdezni is, és apukák, kísérők is mehetnek veled. Általában ingyenes, csak a zöld ruhát kell kifizetni (700-1000 ft ahogy emlékszem).
2012. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!