Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat tarthatok...

Milyen madarat tarthatok télen-nyáron kinti röpdében/voilerben?

Figyelt kérdés
Szeretnék építeni egy röpdét fedett terasz alá. A méretét tekintve is bizonytalan vagyok, kb 2x2x2 méteresre gondoltam, de ahogy nézelődtem, ennél jóval kisebb röpdéket árulnak főleg. Elsősorban nem papagájt szeretnék, hanem valami olyat, ami szépen énekel, nem rikácsol. Mi az, ami átvészeli a teleket is kint (nyilván megfelelő, akár fűtött odúval) és mekkora a helyigénye?
2013. aug. 27. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A nimfapapagáj nagyon jól bírja a szélsőséges időjárást is, meleget és a mínuszokat egyaránt. Lehet fedett kinti röpdében tartani, odúval, nem is kell, hogy az odú fűtött legyen
2013. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, de a nimfa papagáj (legalábbis amiket én ismerek) inkább rikácsol, mint csipog, vagy énekel. bár hallottam már egész szépen csipogni is, de azért inkább a rikácsolás a jellemző rájuk ahogy emlékszem.
2013. aug. 27. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Énekes papagáj, rozella is jól bírja a telet, és nem is rikácsolnak.


Van aki a kanárit is kint tartja télen-nyáron, bár én nem merem az enyémeket kinn hagyni. De a papagájokat igen.

2013. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fűtött odú nem kell egyiknek sem. (A legtöbb papagáj nem alszik odúban.)


Ami viszont fontos:

-fokozatos hozzászoktatás (ne melegről kerüljenek ki)

-szélvédett helyen legyen(pl. körbefóliázni)

-tudjanak repülni (ha mozog, kevésbé fázik)

-korlátlan magas zsírtartalmú táplálék (több energia kell a testük fűtéséhez)

2013. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utána olvasva a kanárival szimpatizálok és azt írják -20 fokig bírják, ha van elegendő kaja és szélmentes hely. na még azért utána járok alaposan. köszönöm a tippeket!
2013. aug. 29. 13:35
 6/8 A kérdező kommentje:
észre se vettem, hogy valaki közben írta az énekes papagájt. most egyelőre felé hajlok, megyek is egy tenyésztőhöz megnézni, hogy milyenek, hogy élnek, mit lehet tudni róluk. kint tartja őket a tenyésztő is.
2013. szept. 1. 15:40
 7/8 anonim válasza:
Ennyi év elteltével érdekelne, hogy a kanári madarat sikerült e kint tartania. Szeretném én is kint teleltettni. Üdv.Éva
2021. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 7# Éva.


A kérdező elhunyt.

Végül nem kanárit vagy papagajt vett,hanem egy kevesse ismert,kis meretű de agressziv fajjal probalkozott

Medveölő fecske.



Sajnos ezek a madarak okoztak a halalát,megtámadták...


Remelem tart Ön kanáeit.

Ha igen,kinn telelteti?

márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!