Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájt könnyebb...

Mihu24 kérdése:

Melyik papagájt könnyebb megtanítani "beszélni"? Nimfa vagy hullámos?

Figyelt kérdés
Melyik papagájt könnyebb rávenni, megtanitani arra hogy a hangunkat utánozza?

2013. szept. 9. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne
2013. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nimfát, viszont elég makacsak tudnak lenni. Csakis 1 madárnak szabad lenni, lehetőleg ismerőstől vegyed akinél száz százalékban tudod, hogy fiatal. Hullámos fiú is megtanul beszélni, nekem beszélt mind a két fajtából lévő madárkám. A nimfát nem én tanítottam, a hullámost igen ő 2 hónaposan, a valóságban is annyi szóval láttam a születését, amikor kibújt a tojcsiból.
2013. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
* őt két hónapos korában vettem magamhoz.
2013. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk Nimfánk van, ő nem tud beszélni, de nagyon sok fütty dallamot megtanult. Nagyon okos de sokszor kellett neki fütyülni úgy, igazából nem akartuk megtanítani de annyit fütyörésztünk neki hogy bevette az agya. :D
2013. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A papagájok társas lények egyedül nem érzik jól magukat! És párba, vagy 2 hím is beszél (nimfánál) nekem is eső madaraim egy kézzelnevelt nimfa pár volt, és a hím szépen meg is tanult hangokat, utánozni, fütyült és mond egy pár szót is de én nem tanítottam csak eltanulta azt ami tetszett neki és amiket sokat hallott. Ha köszönünk neki mondja, hogy szia vagy szia madár/madárka. Hullámosokhoz nem értek, de úgy tudom ott is csak a hím beszél.
2013. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!