Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért párzanak hullámos...

Déjved kérdése:

Miért párzanak hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés
Van egy hullámos párom, de egyenlőre nem terveztem őket szaporítani. Ha akarnám is, akkor is azt majd egy tavaszi-nyári időszakban tettem volna, mert úgy gondoltam ez a természetesebb időszak erre. Azonban pár hete párzást vettem észre náluk, azóta többször is csinálták. Nincs fenn odú, és semmiféle táplálékos kondícionálást nem kaptak. A párzás náluk is lehet szociális tevékenység, vagy ezzel már együttjár a tojásrakás is?

2013. szept. 12. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
ez olyan mint az embereknél. (nem tudom hány éves vagy igy nem megyek bele még jobban) de ettől még nem lesz tojás ha nincs bent odú! főleg ha kalitkában vannak.
2013. szept. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
22 vagyok szóval ne aggódj. :D Igen, ezért kérdem, mert tudom, hogy más fajoknál (nem csak madarak) is gyakran előfordul a szociális viselkedés formájaként, viszont hullámosokról erre vonatkozóan nem találtam írást. Nem okozhat egészségügyi problémát, ha a termékenyített tojást nem tudja lerakni? Vagy ilyenkor nem is feltétlenül történik megtermékenyítés?
2013. szept. 12. 08:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Rakj fel nekik odút, azt nagyon szeretik.

Ha lesz tojás, akkor azokat szedd ki, esetleg cseréld műtojásra.

2013. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rázd meg a tojásokat, esetleg lyukaszd ki, így nem kelnek ki. Azután hagyd had üljenek rajta.
2013. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért, szerintetek nem lenne bánatos, ha egy fiúkája sem kelne ki?
2013. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha terméketlen tojásokon ülnek, az nem viseli meg a szervezetüket? Mmint abbahagyják a költést egy idő után? Vagy érdemesebb alapból elvenni a tojásokat? És ha nem rakok fel odút abból lehet-e gond? Mert ha az ő javuk érdekében nem muszáj, akkor nem gyengíteném őket a költéssel. Persze később előfordulhat hogy akarom szaporítani őket, de egyenlőre még várnék, ha ez nekik nem okoz problémát bármilyen módon.
2013. szept. 14. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!