Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A párban tartott papagájokat...

A párban tartott papagájokat is ugyanúgy lehet tanítgatni?

Figyelt kérdés

Van egy nimfám, most próbálom szelídíteni, egész jól megy, de úgy érzem nagyon magányos, én sem vagyok otthon vele egész nap, ezért kellene hozzá egy pár. Ha párban lennének, akkor is kézhez lehetne őket szelídíteni, vagy akkor ők már csak egymással foglalkoznának? Szeretném ha játékosak, szelídek lennének, de úgy hallottam ez csak akkor lehetséges, ha egyedül vannak tartva. Ez igaz?

(Egy ismerősömnek volt két hullámosa, és olyan vadak voltak, a közelükbe sem lehetett menni, mert csak egymással foglalkoztak.)

A másik kérdés, hogy nem igazán tudom, hogy az enyém milyen nemű, ezért mi lenne a megoldás a pár választásra? Vigyem be kalitkástul egy kereskedésbe és ott válasszak neki egy párt? Ott meg tudják majd mondani, hogy milyen nemű?


2013. szept. 19. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
azért szelíd mert bízik benned ha veszel mellé másikat akkor is szelíd marad
2013. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A papagájok nem szeretnek magányosak lenni, így ha nem vagy sűrűn vele, akkor érdemes párt szerezni mellé. Viszont ha párja van akkor több idődbe telik megszelídíteni őket. Nem lehetetlen, csak hosszabb folyamat. A gyakorlat azt mutatja, hogy ha a papagáj már szelíd az később is az marad ha párja lesz.

Ha nem tudod milyen nemű a papagájod, akkor tanácsolom, hogy ne az állatkereskedésbe vidd be, hogy nézzék meg. Legtöbbször az ott dolgozók magát a fajtáját sem ismerik fel, szinte semmit nem tudnak róla.. Simán rávágná hogy "ez fiú" te veszel lányt mert hiszel neki,és kiderül hogy 2 lány papagájod lett.. Inkább vidd el orvoshoz. Az orvos, főleg ha madarakkal is foglalkozik megmondja..

A nimfa papagájokról itt olvashatsz bővebben

[link]

2013. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp vegyél hozzá pártde nimfánál figyelj oda, hogy nehogy 2 tojót vegyél mert kikezdik egymást..2 hím vagy egy hím egy tojó!

Kereskedésbe ténleg felesleges bevinni de orvoshoz is..kevés olyan állatorvos van aki ért a papagájokhoz az ivarbevizsgálás meg felesleges pénzkidobás szerintem nimfánál. A legtöbb színnél ránézésre meglehet mondani a nemét ivarérett madárnál, fél évesnél fiatalabb madárnál pedig szárnyból. Milyen színű és mennyi idős? Ha teszel fel róla képet lehet megtudom mondani a nemét. De ha fütyül, hangokat, dallamokat utánoz, beszél akkor 100% hím de ha csak simán egyféle hangot ad ki akkor tojó.

2013. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos képet most nem tudok felrakni, de leírom kb milyen: zöldesszűrke színű, vagyis az átlagos nimfák szürkék, de ő olyan mohazöldes színű. Kevés fehér van a szárnyán és a fején. A piros folt az arcán egy kicsit halványabb. Csak egyféle hangot ad ki. A korát nem tudom. Akik eddig látták azt mondták tojó lehet, szerintem is olyan "lányos" pofija van a hímekhez képest.
2013. szept. 21. 14:29
 5/6 A kérdező kommentje:

Találtam egy képet, tisztára így néz ki:

[link]

2013. szept. 21. 14:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha csak egyféle hangot ad ki akkor tuti tojó ha hím lenne fütyülne meg magyarázna egész nap :)

De ha megtudod nézni a szárnyát alulról és minden toll foltos akkor tojó ha nem minden toll foltos akkor hím. Úgyhogy ha hozzá párt akarsz venni akkor tuti hímet vegyél!

2013. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!