Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájt szeretnék...

Nimfapapagájt szeretnék (bővebben lent). Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mennyit szokott egy nap beszélni,kinek milyen tapasztalata van?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 13. 20:08
 1/5 cynic válasza:
75%
Eléggé félénkek, óvatosan kell bánni velük. Az, hogy mennyit beszélnek, változó. Nekem két nimfám van, az egyiket ha nem engedem ki, ordítozik, de úgy, hogy az utca végén is hallják. A másik viszont nagyon csendes, bár nem szelíd.
2009. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én tenyésztem őket. Rajtad múlik, hogy mennyire lesz nyugis, törődni kell velük sokat. Van egy majdnem másfél éves hímem, aki nálam kelt ki, őt beszélni tanítom. A szia szót már tudja, mostanában az r betűt tanulja, egész jól megy neki. :-)

A fiúknak általában dallamosabb a hangjuk, akkor is, ha beszélni nem tanítod, és a tükörnek is képesek énekelni. A lányok kevesebbet szólalnak meg, nekik visítósabb a hangjuk, nem olyan változatos. Beszélni a hímet érdemes tanítani, tornamutatványokra viszont a lányok is fogékonyak.

Én mindenképpen tenyésztőtől javaslom a beszerzését és fiatal példányt ajánlok, mert ő hamarabb kezessé válik, mint egy kereskedésben vett vadabb példány. Nekem most nincs fészekalj, mert az idősebb (4 éves hím és 3 éves tojó) párt hagyom pihenni, másfél évig folyamatosan voltak fiókák, nem is akartak leállni, a fiatalabb (kb. 2 éves hím és 1 éves tojó) párral meg még szeretnék várni, náluk színre tenyésztek elsősorban (lutino a tojó és pofafoltnélküli fehér-szürke tarka a hím, vagyis esélyes az albino fióka).

2009. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
sokáig élnek, mindent összerágnak
2009. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hangosak tudnak lenni?Csak azért kérdezem,mert a párom picit tart tőle....
2009. nov. 13. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztőtől veszel és elég fiatal példányt, meg lehet nevelni, hogy ne legyen hangos, vagy ha rászóltok, akkor hallgasson el. 2. válaszoló voltam :-) Vannak jó trükkök, az enyémeket pl. tökmaggal le lehet kenyerezni :-D
2009. nov. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!