Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hím 1éves nimfapapagáj...

Van egy hím 1éves nimfapapagájom! HELP PLS?

Figyelt kérdés
van egy nimfapapagájom. már 5-6 hónapja megvan. eleinte kis ketrecben volt. de csináltam neki egy elég nagyot! amikor vettem nem volt szelíd, nagyon agresszív volt. de sikerült már olyanokat csinálnom vele hogy kezemből eszik stb. már 2x kiengedtem.. csak mindig felszáll a szekrény tetejére és nem akar visszamenni a ketrecbe és képes 9órát ottlenni! csak ugy tudtam megfogni sajnos hogy beszorult a sarokba:( nagyon nem szeretem így megfogni de már muszáj volt. hogy taníthatnám meg, hogy kiengedhetem, rámszáll és bátrabb legyen. és könnyen visszarakhassam valahogy. valaki segítene?:))

2013. nov. 8. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg először ülőbottal leszedni, majd ha arra rámászik, utána szoktathatod az ujjadra, és így tovább...

Ha eddig kétszer volt csak kint, akkor még nincs meg a térérzéke, nem tudja hova szálljon vissza, ha többször kiengeded, akkor előbb-utóbb magától is visszaszáll a ketrecére.

2013. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát mondjuk úgy, hogy naponta kiengeded és nem félévente kétszer.
2013. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én papagájom mondjuk félt a bottól, de a karomra úgy, hogy ráhúztam a pulóvert úgy szivesen rámszált.(kicsit közelebb és magasabban tartottam a karom mint ahogy ő volt)
2013. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2013. nov. 10. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!