Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa vagy hullámos? (sürgös)

Nimfa vagy hullámos? (sürgös)

Figyelt kérdés
Melyiket vegyem?Érveljetek,mert nekem mind a két fajta tetszik.Tapasztalatokat szívesen meghallgatnék :)
2013. nov. 19. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hullámos:

-kisebb termetű

-halkabb bizonyos fokkal

-kezdők általában ezzel kezdenek

-aranyos tanítható madárkák

-beszédre kevésbé tanítható de nem lehetetlen

-viszonylag jó helyekről beszerezhető

-aránylag olcsó


Nimfa

-nagyobb élesebb hangja van

-nagyobb kalitkát igényel

-más magot eszik mint a hullámos

-szelídíthető

-kezdőknek ajánlott ő is, mert aki nagyobb madárra vágyik, már a nimfa egy fokkal nagyobb mint a hullámos

-kicsit drága, 5000 forint nálunk egy darab és kettőt érdemesebb venni

2013. nov. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tenyésztötöl vedd, olcsóbb és egészségesebb madarak vannak tenyésztönél. Egyébként két hasonló madárról van szó, a nimfa talán könnyebben tanítható, de hangosabb. Én a nimfát választanám.
2013. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nimfa:

-élesebb a hangja, de ritkábban hallani(ha párban van, szinte sose kiabál.)

-ára: 2000-6000ft


Hullámos:

-Nem éles a hangja, de hangos. És a nimfával ellentétben megállás nélkül dumál.

-ára 800-1500ft



Mindkét faj könnyen szelidíthető, tanítható kezdőknek való.

Táplálásuk nem sokban tér el, hiszen mindketten az ausztrál sztyeppékről származnak.


Én a nimfákat jobban szeretem, sokkal nyugodtabbak, nem kötekednek folyton a többi madárral mint a hullámosok. És nem is csinálnak olyan ricsajt.


Ami fontos, hogy mindkét fajt párban kell tartani!(Akár azonos nemű párban is lehet, ha nem akarsz szaporulatot.)

2013. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van, külsőre nekem a hullámos tetszik jobban, viszont sokkal akaratosabb, erősebb egyéniség. A nimfa inkább visszahúzódóbb, nyugodtabb természetű.

Ha nem tudsz dönteni, akkor vegyél mindkettőből egyet-egyet, tartsd nagyobb kalitkában. Én sem tudtam dönteni melyik legyen ezért lett kettő, nagyon jól kijönnek egymással.

2013. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 horvátvazul válasza:
Vegyél mosómedvét
2013. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vegyél hullámos papagájt tapasztalat ;D
2014. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!