Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek már benyúlhatok a...

Szerintetek már benyúlhatok a ketrecébe?

Figyelt kérdés
1 hete a szülinapomra kaptam egy nimfa papagájt. Elmondták hogy hogyan kell kézhez szokatni és hogy csak 1 hét után szabad benyúlni a ketrecbe de azután még 1 hétig nem lehet kivenni hanem csak néha benyúlni a ketrecbe. Párszor már volt olyan hogy odatettem az ujjam a ketrechez és közelebb jött csak szeretnék biztosra menni.

2013. nov. 20. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Tarts a kezedben egy nekivaló csemegét és tedd a ketrechez, vagy egy szotyit a kezedbe, ha odajön és megszi, akkor már szelidül.
2013. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyél a kezedbe fürtöskölest és úgy tedd be a kezed a kalitkába (legjobb etetés előtt mikor kicsit éhes akkor hamarabb odamegy) és türelem..lehet 5 perc lehet 1 óra vagy több mire odamerészkedik de nimfáknál nálam a fürtös köles a tuti jutalom olyan még nemvolt, hogy arra nemet mondtak volna de nálam a szotyit csak télen eszik (akkor is csak amik kint vannak) nyáron nagyon sokat meghagynak.

Amit még nálam nagyon szeretnek az a tyúkhúr..

De télen én szoktam olyat csinálni, hogy a magkeveréket ( vagy külön kölest, árpát, zabot stb) elültetem egy virágalátétbe. Ha egyforma magok akkor egyenletesebb, szebben és egyszerre kel nem össze-vissza és mikor már elég szépen kikeltek akkor vagy levagdosok belőle vagy beteszem úgy egybe ahogy van (nem egy nimfám van) és 10 perc alatt lealázzák. Szerintem ezzel is szépen lehet jutalmazni, de van nekem is olyan nimfám, ami imádja meg olyan is ami a közelébe se megy addig amig egy másik meg nem kóstolja előtte XD

És szerintem ennek sok értelme nincs, hogy csak egy hét múlva nyúlhatsz be meg pontosan egy hét múlva engedheted ki mert csak úgy jó, korábban nem lehet..már másnap is lehet próbálkozni finomságokkal kézből..kikell tapasztalni mit szeret és mit nem, aztán mikor már úgy látod, hogy mikor beteszed a kezed valami finomsággal, rögtön odamegy érte, nem tart már tőled annyira, akkor kiengedheted.

De mikor először kiengeded majd arra ne számíts ( persze ez függ a paapgáj természetétől), hogy vissza is jön majd hozzád..majd felmegy vagy a szekrény tetejére, vagy a karnisra, vagy képkeretre, vagy valami elképesztően elérhetetlen helyre és onnan figyel és esze ágába se lesz lejönni onnan. Na ilyenkor nemszabad kergetni, hanem várni kell 3-4 órát és addigra már rendesen megéhezik és próbálj meg ugy valami kaját tartani neki (fürtös köles, fű, szotyi stb) hogy lássa, hogy ott van nálad..ha elég éhes lesz majd odamegy érte és így már vissza lehet varázsolni a helyére is. De elsőre érdeme nemsokkal sötétedés előtt kiengedni, és ha nemtudod odacsalni magadhoz, visszatenni akkor sötétedés után szépen visszateszed és kész. De NE fogd meg a hátát ha nemtudod "rendesen" megfogni, mert ha nem jól fogod akkor tud csípni rendesen, és ez a madárnak is nagyobb stressz nem csak neked fájdalom. lökd meg a hasát a kezeddel, vagy próbáld meg ugyanezt egy bottal, vagy ceruzával, hátha arra könnyebben rááll és így már vissza lehet tenni a helyére is. Minél többet foglalkozol vele, annál több bizalommal fordul majd feléd, és a végén még simogatós, bújós kismadár is lehet belőle :)

2013. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. jan. 7. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!