Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy tudnám kézhez szoktatni...

Hogy tudnám kézhez szoktatni a papagájom? (mindent meghallgatok)

Figyelt kérdés
Pyrrhura molinae papagáj, fiatal. Az új dolgok iránt érdeklődik, és kicsi fél. A kezemből eszik. Van egy bot amit szeret rágcsálni, ahova mutatok a bottal a kalitkában odamegy hozzá, és csipkedi. Amíg a botot csipkedi haggya magát símogatni. Ha a botot a kezemhez tartom ráál, de ha a botot elveszem elkezd csipkedni.

2013. nov. 24. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Annak örülj elsősorban hogy nem akar világgá menni a kezedtől. Nem minden papagáj olyan hogy abszolút nem csipked, van amelyik szeret csipkelődni. Engedd ki repdesni, sok madár ha elfárad könnyebben kezelhető, nem akar mindenáron felülkerekedni az emberen. Légy türelmes ez a legfontosabb
2013. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is enged ki. Ha már idáig eljutottatok, figyeld majd meg, hogy ő fog odamenni hozzád. Egy ideig ellesz kint, nézelődik, lehet hogy pár dolgot meg is akar majd rágcsálni, és ha nem is első alakalommal, de oda fog menni hozzád/rád repül. Nekem a kis nimfámmal volt így, míg a kalitkában volt nem bízott bennem annyira, de mikor kiengedtem, első 2 alkalommal csak nagy nehezen indult neki, de aztán odarepült mellém az ágyra (következő alkalommal pedig rögtön a kezembe, amit előtte még csak nem is reméltem :D ) és aztán már minden ment szépen. Csak enged ki minden nap, mikor biztosan ott tudsz lenni mellette, és vigyázol rá, és lehetőség szerint kerüld a hajkurászást, mikor vissza akarod tenni.
2013. nov. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!