Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt hogyan kell...

Hullámos papagájt hogyan kell kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Kézhez szeretném szoktatni a 2 hullámos papagájomat." 2-3 évesek.Szerintem fiúk, de nem biztos.Valamit tudtok ami nektek is bevált? És a kalitkájuk is nagyon kicsi, még sosem voltak kiengedve a szobában repkedni,de most már kiakarom őket venni a kalitkából. és eddig csak néha adtam nekik almát, de más gyümölcsöt még soha, és nem eszik meg amivel kedveskedek nekik. Félnek a kezemtől, és így még nehezebb hogy nem kicsi koruktól kezdtem el a szoktatást. Mindent meghallgatok. :)
2013. jan. 21. 19:32
 1/5 anonim válasza:
nem valami barátságosak:/ régebben nekem is voltak nekem is ez lett volna a célom, és én egész kis madár koruktól foglalkoztam velük, de hiába..ha meg már 2-3évesek és hímek akkor nem sok az esélyed,mert a hímek tapasztalatom szerint agresszívabbak. viszont a nimfa papagáj nagyon tanulékony és sokkal kedvesebb is:)
2013. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kalmangabor ***** válasza:
73%

Szép napot!


Szerintem a 2-3 éves madaraknál már elkéstél.

Másrészt egyedül lévő madarat hamarabb magadhoz tudsz szoktatni.


Zárójelben jegyezném meg, hogy a hím hullámos papagáj csőre felett a bőr kék színű, a tojónál rózsaszín.

2013. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lépések:

1.Csak pozitívan gondolkodj!


2.A legfőbb lépés,hogy elhidd,sikerül megszelídíteni a madarakat! Ha eleve úgy állsz hozzá hogy áhh,úgy sem fog sikerülni soha,akkor biztosan nem fog menni. Arra kell gondolni,hogy sikerül!


3. Rengeteg(!) türelem.


4. Ne próbáld meg simogatni őket,csak is akkor,ha ők kezdeményeznek,azaz amikor már odamennek a kezedhez meg nézni mi a csuda is az. Akkor viszont irtóra vigyázz,hogy semmi hirtelen mozdulatot ne tégy!


5. Fürtös köles,a jól bevált módszer. Ne a kezedbe szórd a magokat,hanem fogj egy egész szárat,és tartsd oda nekik. Minden nap,vagy néhány naponta egyre rövidebb és rövidebb szárat tarts oda.


6. Engedd ki őket a szobába repdesni.Ha nem akarnak ki jönni,nem kell erőltetni. Ha kijöttek tarts egy viszonylag hosszú botot a kezedben stabilan,amire nagy valószínűséggel rá is fognak szállni. Ha maguktól nem,kevés fürtös kölest tarts a másik kezedben a bot elé,vagy ugyan azzal a kezeddel amelyikben a bot van ,,rögzítsd" oda a bothoz a kölest(elég érdekesen fogalmaztam meg,bocsi).:D Valószínűleg oda merészkednek majd a kezedhez. Ha nagyon ügyes vagy akár rá is állhatnak az ujjadra. Megint csak ne tégy hirtelen mozdulatot,és ne próbáld simogatni őket. Gondolj arra,már az is hatalmas dolog,hogy a kezedben tartott botra állnak! Elégedj meg vele,mert az nagyon jó,a kezdeti bizalom jele!

UI: amikor kint vannak ne adj nekik sok magot,nehogy jól lakjanak,mert akkor nem biztos hogy vissza mennek a kalitkába. Szintén fürtössel vissza csalogathatod őket a kalitba,egyszerűen csak tedd be nekik és bemennek a helyükre a finom falatokért.


Ezeket a műveleteket ismételd sokáig! Ha már elérted azt a szintet hogy többször ráálltak az ujjadra(vagy legaláb csak az egyik),próbálnak játszani vele,kedvesen csipkedik,nagyon nagyon óvatosan megpróbálhatod a hasukat megsimogatni! A szárnyuk felé azonban ne nyúlj,mert oda minden,azt utálják. A nyakukat/hasukat simizd.


Elnézést a szörnyű megfogalmazásért,remélem segítettem!Szia

2013. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm a válaszokat. :) De azt hiszem hogy az utolsó válasz a leghasznosabb :)és semmi baj a megfogalmazásért :D
2013. jan. 22. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Barátoknál annyira szelíd a hullámos papagáj, egész nap kint van velük a szobában,repdes, ül a fejükön, puszit ad, dumál, hívásra odarepül, de a vendégekkel is így viselkedik. Cuki pofa.

Úgyhogy sok sikert!

2013. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!