Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambjaimat megtámadták az...

Galambjaimat megtámadták az atkák, mivel tudom kiirtani, őket?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 03:55
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Jézusom!


Ki ne irtsd a galambokat, csak mert atkásak lettek!


Ez szörnyű!

2009. nov. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
A galambokkal könnyen végezhetsz, ha mérget keversz a vizükbe :)
2009. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Légpuskával..:):):)
2009. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
bocs, de nem a galambokat akarom kiirtani hanem az atkákat.
2009. nov. 21. 16:32
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsánat, az én hibám de nem a galambokat akarom kiirtani hanem az atkákat.
2009. nov. 21. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Neostomsan vízbe keverve, és a galambokat le kell permetezni, vagy piretrin por. A szemükbe, csőrükbe ne kerüljön! Állatpatikában kapható szerek. 2-3 hét múlva ismétlés, mert a peték nem pusztulnak el. A galambdúcot szintén fertőtleníteni kell ezekkel a szerekkel!
2009. nov. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Többféle módja van az atkák eltávolításának!


Gondolom postagalambjaid vannak, de minden állatra jó ez a szer.


Kimondottan galambos boltban tudod megvenni.


A Parasit-EX nevű parazita irtó szert. Ez kívül és belül "kiszedi" a galambokból a tetveket és egyéb férgeket!


meg kell ismételni legalább még egyszer asszem 3 hét múlva, aztán még egyszer 1 hónap múlva.


De van egy hagyományos módja is ennek.


Fogsz egy egész fej fokhagymát és beleteszed pár liter vízbe főni, úgy, hogy fokhagymakinyomóval rakod a vízbe.


Majd főzöd egy jó darabig, amíg már az egész ház fokhagymaszagú és úgy csinálod, hogy egy liter víz maradjon belőle.


Majd hagyod kihűlni és még egy napig állni. Leszűröd és a galambok vizébe öntesz belőle.


Az adag például egy liter vízbe 1 deci. De ez lehet nagyobb is és kevesebb is, amennyire megisszák a madarak.


Ez is kiűzi belőlük az atkákat szépen. Addig adod nekik, amíg tetvesek!


A bélrendszerüknek is jót tesz! Almaecetet is adhatsz nekik, de ebből egy kupaknyit kell adni két liter vízhez.


Én fél liter almaecetet keverek össze fél liter mézzel, majd úgy adok egy kupakkal 2 literbe.


Nagyon sok jó hatása van! Nem sorolom fel, mert regényt írhatnék!


Betegség ellen is kiváló!


De vigyázz vele, hogy addig kapják, amíg elmúlik minden bajuk és azonnal meg kell szüntetni az adagolását, mert megszokja a szervezetük és később nem fog hatni semmit!


Az elve: Minél kevesebbet minél rövidebb ideig!


Én csak tavasszal a tenyészidőszak elején és ősszel a vedléskor adok nekik ilyet!


Mindegyik madárnak lehet adni! Csak jó visszajelzéseket hallottam! Mindenkinek beválik ez a módszer!

2009. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk bejött a perzselő+lángszóró kombó, utána egy hétig csak galambot ettünk...
2009. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hehe, a magyar nyelv szépségei. Természetesen atkaitróval.
2010. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!