Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan, hogy sétáltatá...

Volt már olyan, hogy sétáltatás közben komolyan megtámadták a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Ma séta közben két nagy kutya kirohant egy félig nyitva hagyott kapun és nekiugrottak az 5 hónapos kutyámnak. Annyira megijedtem, hogy valami komoly baja lesz :S

Szerencsére volt annyi lélekjelenlétem, hogy meg tudtam védeni a kutyámat, magamat nem is féltettem csak a kutyámat. Utána viszont még a sírás is rám jött a nagy ijedtségtől. Szerencsére csak egy kicsit repedt fel a szája, kiheveri. De annyira szörnyű volt. Ti is így éltétek ezt meg?


2009. jún. 26. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem történt, ennél kevésbé durva, de azért kicsit izzasztó dolog. Sétáltattam a kutyámat, amikor egy nála kisebb, de azért még mindig nem kicsi kutya kiugrott a kerítésen, egyből neki az enyémnek. A kutyám annyira ledöbbent, hogy hirtelen nem is tudott mit csinálni, pedig ha belelendül, egyértelműen ő az erősebb. Én lerugdostam a kutyát, majd egy jól irányzott rúgással kicsit messzebbre küldtem, majd a kutyámmal gyorsan elindultunk hazafele. Semmi baja nem lett különösebben, én azért megizzadtam, de nem voltam annyira kiakadva.
2009. jún. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én beagle-mnek a szomszéd roti ugrott neki egyszer, mert kiszökött. Anyum is pont így volt... Megragadta a rotit a nyakánál, az meg egyből lecsillapodott... ^^ Tehát igazából az ijedtségen kívül nem volt gáz.


Egyébként én is nagyon meg tudok ijedni, ha a kutyámról van szó... Nemegyszer voltam már jelen epilepszia-szerű rohamnál. Az első szörnyű volt... A többi már kicsit "jobb", mert tudtam, mire számíthatok, és mivel nem erősek a rohamai, max pár perc alatt lecsitul, és vége... De akkoris ijesztő látni szegényt ilyenkor...

2009. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia hát nekünk nem is egyszer volt ilyen hogy majdnem szivinfarktust kaptam.Én mindig pórázon hordom a kutyust.Ilyen futtató pórázon roti németjuhász keverék kan.Lakótelepen laktunk és ott sok olyan ember van aki póráz nélkül sétáltatja a vad kutyáit./Már vidéken lakunk szerencsére azóta nem történt ilyen/lekopogom/Első eset egy westie és egy Masztif támadt rá a gazdája csak anyit mondott hogy ne sétáltassam arra ha meglátom hogy ott vannak..De a masztif még nekem is nekem jött a westie meg ráugrott a kztya hátára rugtam ahogy tudtam meg orditottam hogy segitsen valaki hát nem segitett de jött a gazda és valahogy megfogta őket még kölyk volt az enyém ezt hozzá kell tenni megusztuk..-)) utánna még párszor nekünk támadtak msnak sajna széttépték a kutyáját ..((mi mindig megusztuk de ez volt a legdurvább.Aztán egy németjuhász na annak sik hülye volt a gazdija sétáltattam a párommal még jó hogy ott volt ő meg ráengedte a kutyámra mert ki akarta próbálni melyik kutya az erősebb.Na a párom meg jól megrugdosta a kutyáját meg majdnem az emerkét is csak mondtam ennél nagyob cirkuszt nem akarok meg voltak vagy 10 en.Elköltöztünk...szintén lakótelep ott egy kis pincsi folyamatosan a kutyim torkának esett az volt a mániája..Meg volt a szomszédba egy fekete kis keverék ő meg mejött a lakásba mikor mentek ki és nekirontott a kutyának próbáltam szétszedni őket akkor nekem meg az ujjamat harapta meg.ott a gazda nagyon megijedt és bocsánatot kért.A legutolso meg egy sztefford terrier volt./bocs nem tudom hogy kell leirni a nevét/A fűbe fekszik este természetesen póráz nélkül a pasi autót szerel nem is láttuk a lutyát csak hogy má ront a mi kutyánk nyakának a gazda meg csak ennyit mondott hogy mit csinálsz na gyere ide,,,persze semmit nem csinált ismét a párom rugdosta meg a kutyát hogy repült.És még emberkének ált fejjebb hogy miért rugta meg és a szokásos szöveg ne erre sétáljunk na majdnem szétverte a pasi fejét de az nem volt hajlandó odaadni a kutyáját a haverjának hogy fogja meg kulönben szétveri a fejét.Ez volt az uccso utánna ha meglátott rárakta a pórázt de egy biglinek nekiment segény valami baja lett azt hiszem de utánna fel is lett jelentve..Ha a párom ezeknél az eseteknél nincs velem sztem már nem élnénk...szoval vannak gyökér kutyások akik azt hiszik senki más kutya nincs a világon csak az övéké és nekik mindent lehet.őket nem is nevezném kutyásnak.de már vidéken lakunkitt kertes házba itt nem fotdult elő ilyen...lekopogom.soval vigyázzatok a kutyijaitokra mert vannak nagyon idióta gyökerek akik gazdának merik mondani magukat és persze miattuk olyan a kutya mert olyannak nevelték.
2009. jún. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Kezem lábam remegett utána.

2009. jún. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kutyámmal volt 2* is... :-(

Amikor haza hoztuk (ideiglenel befogadótól)az 1 héten vittem ki sétálni (Budakalász, kis zsák utca) az utca végén nekünk ugrott egy másik kutya. A sötétben (október közepe este 7 körül) csak annyit láttam, hogy kicsit kissebb mint az enyém de nagy, ismeretlen, vadul támad... A kutyám pár napja volt nálunk így természetesen pórázon volt. Üvöltőttem mint állat, próbáltam elkergetni, közben a 2 kutya körülöttem egyre kissebb körben örjöngött, vicsorgott, támadott, féltem, hogy engem is megharap... és persze senki nem jött ki hiába üvöltöztem... Aztán megáltt egy kocsi (később kiderült, hogy az állatorvosunk volt) kiszált a soför és egy léccel vagy bottal sikerült elkergetnie a dögöt. Iszonyú volt!

Később kiderült, hogy az én ímádott "kis" kutyám nagyon verekedős és megvéd bárkitől de akkor rettegtem.

Másodszor/ utoljára a férjemmel mentek biciklizni és 2 kiszökött dög megtámadta és az egyiknek beleakadt a nyakörvébe a foga és megfojtotta...

A 2 dög már nem elöszőr szökött meg, tölünk nem messze laktak és amikor az eset után bőgve, üvőltve oda mentem csak megvonták a vállukat mondván: ÖK NEM TEHETNEK RÓLA A KUTYÁK SZÉTRÁZTÁK A KAPUT. Ja, egy kétszányas zárt kaput... de nem az ő felelősségük...

2009. jún. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes kölyök kutyánkat ,kivittük wc-re.póráz-stb .

a szemben lévő nyitott kapuból kitámadó németjuhász elkapta.8 borda törött,tűdővérzés .szerencse,hogy a párom nem hajolt le ,így őt nem marta meg.

20 másodpercig-ig sem tartott.

elzavartam a kutyát. ( mi-van ,ha a kislányom viszi ki a ház elé )

állatorvos.stb.

a gazda erre mit mond :

ha mi nem sérültünk ,akkor semmit nem tesz!!!

nyugdíjjas rendőr volt.

azóta minden nap előttük viszem sétálni a kutyám.

a kutyája a területét védte, csak sajnos több kutyát is megtámadott már .a gazdának finoman elmondtam,hogy ( ha találkozunk a sötétben ,lehet hogy letépem a fejét , így, ha meglát fusson !)

fél éve nem láttam ,pedig sokat megyek arra :)

néha a bunkó emberekkel,bunkóbban kell viselkedni.

a szegény kutyája, meg csak ugat a kerittés túloldalán,és szomorúan néz.Őt sosem viszik el sétálni !

2009. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Szörnyű, h milyen emberek vannak...

Ma apukám elment oda a házhoz ahol történt a dolog és kiderült, h már egy embernek is neki ugrottak egyszer a kutyák. Nem értem miért nem lehet bezárni normálisan ilyen veszélyes kutyákat. Soha többet nem sétáltatom arra a kutyámat az biztos.

2009. jún. 27. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a bátyám járt így. sétáltatta a bernijét és egy ismerőstől kiszökött egy németjuhász, és ahogy a bátyám távol akarta egymástól tartani a két kutyát, a németjuhász őt harapta meg a lábán. Irány a kórház tetanusz meg minden. Az ismerőssel a barátság ugyanúgy megmaradt mivel ez véletlen volt. Nekem egy kuvaszom van, én nagyon figyelek arra, merre sétálunk, mert nem kis termet, és vigyázni kell vele.
2009. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 15 éves vagyok és minden estefelé én szoktam vinni a kutyánkat sétálni nem sokkal szürkület előtt. Ma nem voltunk itthon úgyhogy csak este fél nyolc körül tudtam elvinni és ugye ilyenkor már söét van akkor. Olyan 20 percnyire jártunk a háztól amikor egy bokorból előugrott az én kutyámmal kb azonos méretű kutya (spániel méretű) és megtámadott minket, nagyon megijedtem. Nem tudtam mit tenni gyorsan felkaptam a kutyumat és a lábammal megpróbáltam elkergetni a másikat de nem akart elmenni.

Szóval cipelem a 15 kilós kutyámat hazafelé -ftni nem futottam h ne keltsem fel mégjobban a másik kutya vadászösztönét- aki kapálózik, ugat, a másik kutya habzó szájjal rajtam ugrál miközben megpróbálom a lábammal eltaszigálni. Olyan 15 perc cipelés után már majd leszakadt a karom amikor segítséget kaptam, elkergették a másik kutyát mi meg gyorsan hazaszaladtunk.

Így utólag belegondolva lehet h nem volt a legjobb ötlet ölbekapni, de olyan makacs h alig bírtam volna arrébb cibálni és nem nagyon szereti az idegen kutyákat. Meg amikor hirtelen belecsöppen egy ilyen helyzetbe az ember nem tud olyan alaposan mérlegelni.

Most így utólag hálát adok az égnek h nem egy nagydarab harcikutyával találkoztunk és nem lett komolyabb baj.

2009. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!