Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az új hullámos papagájom...

Az új hullámos papagájom nagyon kedvetlen, alig eszik, egy helyen ül, néha mászkál csak el, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2 napja vettem, tudom, hogy az elején meg vannak rémülve, új környezet, hiányoznak a társai, de kezdek miatta aggódni. Alig evett valamit, bár széklete van. Inni egyszer láttam csak. Párszor mászkált a kalitkában, de az idő nagy részében csak gubbaszt a rúdon egy helyben. Sokszor benyúltam hozzá, hogy megszokjon, hagyja megsimogatni a hasát, nem megy el, csak elfordítja a fejét, de az ételt nem fogadja el kézből. Sokszor felborzolja a tollát, meg hallottam már a csőrét is reszelni. A hangját még csak 1-2szer hallatta. Van egy nimfám is, egymás mellé raktam a két kalitkát, de a hullámos nem érdeklődött egyáltalán, csak a nimfa.

A kereskedésben pedig nagyon aktív volt, repkedett, ugrált, csicsergett.

Lehet, hogy beteg? Vagy még várnom kéne, míg jobban megszokja a helyet?



2013. dec. 9. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell minimum 1 hét, míg megszokja az új helyét, légy türelmes vele, már az is nagy eredmény, hogy hagyta magát megsimogatni ilyen rövid idő után.
2013. dec. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem, hogy tényleg nincs baja. Elég szelíd volt alapból, inkább csak azt mutatja, hogy nincs hozzám kedve, de nem fél, nem menekül el.


A nimfa ilyen szempontból teljesen más, az rám fúj, ha meglátja a kezem közelíteni, megcsípni nem akar, inkább arrébb megy. Azért is vettem egy hullámost, hátha könnyebb lesz a nimfát is megszelídíteni, ha látja, hogy a másikat se bántom.

2013. dec. 9. 08:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én hullámosom 4-5 nap elteltével kezdett el csipogni. Az első két nap nem is evett. Úgyhogy nyugi, nem lesz semmi baja.

Nálunk is ugyanígy volt, már volt egy nimfám, mellé vettem a hullámost. A hullámos szelíd volt amikor kaptam, meg tudtam simogatni, hagyta magát, de látszott hogy nem veszi szívesen hogy simogatom. Aztán most hogy már együtt vannak a nimfával őt sem lehet megsimogatni. Nem tudom mit rontottam el. Talán egymással vannak elfoglalva és látja hogy a nimfa nem engedi hogy simogassam, ezért ő sem engedi. Nálunk pont fordítva sült el.

2013. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért is nem raktam őket egy kalitkába, hogy ne csak leutánozza a nimfát.

Meg a nimfa kalitkáját ki szoktam vinni a szobából éjszakára, mert este, ilyen 8-11 között, mikor még fent vagyunk, de minimális fény van bent, nekiáll visítani, szerintem zavarjuk még így is, viszont azt nem szereti, ha letakarom. Úgyhogy a szomszéd és a saját nyugalmunk érdekében kint alszik az előszobában, ott sötét van. Délelőtt be szoktam hozni, de azt utálja, ha nincs senki a szobában, akkor is visít (gondolom magányos, ezért is vettem a hullámost). Szóval, ha külön is vannak, akkor talán nem fognak annyira ragaszkodni egymáshoz, hogy velem ne foglalkozzanak, legalábbis remélem.

Egyébként közben elkezdett csiripelni a hullámos, tetszik neki a zene, amit hallgatok, érdekes módon őt nem érdekli a nimfa, fordítva viszont a nimfa nagyon figyeli, hogy mit csinál, érdeklődve forgatja a fejét, amikor csicsereg. :D

Meg minél közelebb próbál lenni hozzá. :)

2013. dec. 9. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, a hullámosnak természetes hogy van a nimfa, de fordítva nem, a nimfa állandóan próbálja felkelteni a figyelmét valamivel, állandóan zaklatja. Még most is hogy már összeszoktak és barátok.

Ez lehet azért is van, mert a nimfa sokáig egyedül volt, a hullámos meg egy madárcsapatból került ki.

(előző voltam)

2013. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!