Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a baja Palinak, a hullámos...

Mi a baja Palinak, a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy nagyon sokat olvastam a papagájokról, többek között azt is hogy társas lények, de ha egyedül vannak, akkor kötődni fog az emberhez, sokan lehet hogy el fogtok ítélni, de én egyedül tartom, egy hete van nálam és úgy érzem hogy egész jó úton haladok ahhoz hogy meg bízzon bennem, az első nap csöndbe volt, második nap, már elkezdet ismerkedni kalitkán belül, csipogott is mondta a magáét halkan miközben néztem kalitkán kívülről, majd szép lassan eljutottunk odáig hogy szórtam kölest a kezembe és egyből rá repült és elkezdte enni közbe szabad ujjammal simogattam, nem zavarta, csak ha a feje tetejét próbáltam... most már azon a szinten van, hogy ha be nyúlok a mutató ujjammal rá repül akár hol is van a kalitba, és ott elvan, mivel gondoltam ha már ilyen bátor ki engedem zárt biztosított szobába, első alkalom nagyon bizonytalan és határozatlan repülést produkált szegény, szerencsére nem lett baj, de viszont aminek örültem másfél óra után nagyon belejött, és kb 2-2,5 óra múlva a kalit ajtaján lévő rúdon pihent, oda mentem be tessékeltem szépen a helyére és minden simán ment, evett, ivott és jött az éjszaka... másnap ugyan így, de akkor már 1 óra után meg unta a kint létet és vissza ment, nem is erőltettem ennyi elég volt neki, akkor felőlem nekem is... és akkor utána vagy is ma, haza jöttem gondoltam a szokásos kirepülés stb.... de ahogy benyúltam a kalitba, egy teljesen bizonytalan, félős, papagáj lett belőle, egyszerűen még ha kaja volt a tenyerembe sem jött oda, és ez a hirtelen változás aggaszt hogy miért csinálhatja ezt!

2013. dec. 23. 18:18
 1/4 anonim válasza:
Lehet hogy valami nagyon megijesztette, akkor szokott ilyen lenni a viselkedésük.
2013. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem tudom mi történt, de mai nap már nem piszkálom mert még jobban eltávolodik, és rosszabb lesz a helyzet mint most, annak örülök hogy már nem háttal áll a sarokban, hanem megfordult, és kíváncsian figyel, de ahogy közelebb hajolok, már oldalazik tölem
2013. dec. 23. 19:10
 3/4 anonim válasza:
egy pár napot várj vele amíg megnyugszik mert ha benyúlsz a kalitkába vagy ilyesmi és megijed jobban megállhat a szive
2013. dec. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sikerült a bizalmába férkőznöm ismét! már engedi simogatni a pofiját, mikor már majdnem hogy elalszik, abba hagyom akkor elkezdi mondani a magáét, megint simogatom, megint elbóbiskol... kis kezes bárány kezd lenni, de ez még csak kalitkán belül :) kiengedem röptetni, felém nem közelit, de viszont a helyét megtalálja, és ez jó! Úgy hogy örülök hogy nincs nagy baj!
2014. jan. 3. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!