Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom nyög...

A hullámos papagájom nyög éjjel és este is. Mi lehet a baja? Hogy tudnék neki segíteni állatorvos hiányában?

Figyelt kérdés

Még egyeedül van, de tervezem egy pár vételét, de ha szegénykém beteg, félek, hogy elkapá egy másik....

Tünetek: olyan nehézlégzésféle dolog: ahogy szedi a levegőt, pici jajgatásféle és hangos szuszogás, nem tudom jól megfogalmazni. Csak akkor adja ezt a hangot, amikor félálomban van, kb 3-5 percig, ha elalszik teljesen, már utána nem csinálja. Pl ha éjjel felriad, ha megyünk ki mosdóba, utána is csinálja pár percig, utána csend.

Nap közben élénk, énekelget, széklet normális, eszik is rendesen, bár nem szeret kinn lenni, de ha kijön, szálldos is. Időnként tüsszög azaz köpköd szegénykém, sajnos egyszer huzatban volt még a nyáron, nem volt erős, és nem volt sok ideig és nyilván ez tett neki rosszat, de nem tudom h mit és hogy csináljak, sok madarunk volt már, egyik sem csinálta ezt, ha volt valamelyik aki köhögött, elmúlt neki a sok zöld és gyümölcs után. Orvoshoz még nem vittem, a mi orvosunk olyan hogy csak nézi és találgat h mi baja lehet, még egyetlen állatunkat nem tudta gyógyítani mert mindig csak azt mondja: bocs, nekem a kutya és a macska a szakterületem, sejtésem sincs h mi a baja ennek a kismadárnak (v épp amit viszünk). Kis faluban lakom, mindentől távol,se jogosítványom nincs, semmim, ünnep közeledtével esélytelen h eljutok gyóygszertárba max csak jan 6-án tudnék neki vmit venni de hátha itthoni teával v mittudoménmivel tudnék neki segíteni. Mit csináljak? ... egyszer kaptam azt a tanácsot hogy almaecetet tegyek a vizébe, fél literhez fél kávéskanállal és az segít az immunkrendszerén de semmi. Vitamincseppek talán? Több mozgás? ... (nem mozog sokat, de nincs is elhízva)

Köszönöm, ha tudtok segíteni, és kérlek, javasoljatok megoldást, ha találkoztatok már ilyen állapottal.



2013. dec. 29. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Igen,az mindenképp segít ha veszel neki jobb minőségű vitamincseppet!

Milyen helyen van tartva,nem lehet hogy esetleg sok por van(szőrös szőnyeg,sok plüssállat körülötte,ilyesmi)?!

Szerintem azzal is segíthetsz ha mondjuk heti egy alkalom helyett többször cseréled ki alatta az újságpapírt/madárhomokot.

Ne érje hirtelen nagy hőmérséklet változás,erre most különösen oda kell figyelni.

Nem hiszem hogy különösebb baja lenne,az enyémnek is volt ilyen problémája és 1-2 hét alatt elmúlt neki.

2013. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Heti többször cserélem az alját, a madárhomok kis etetőben van neki külön mert nem hajlandó lemenni és sosem lentről csipegeti. A hőm. eltérés az nagyon valószínű, por csak annyi van, mint ahol általában élnek és takarítgatnak. ...Még valami. Saját kölest is eszik és bolti mixet is - saját kölest akar mindig enni - de az nem változatos - talán ez is ok lehet. Szóval nagyon köszi a tanácsot, még jobban figyelek szegénykére.
2013. dec. 30. 11:53
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves Lepontozó! Inkább add hozzá a véleményed a kérdésemhez, és ne mást pontozz le aki beír és segíteni próbál, fejtsd ki TE IS h mi a rossz az adott hozzászólásban. Lehet h te sokkal jobban tudod, de akkor írd le h miben tér el. Köszönöm.
2013. dec. 30. 14:33
 4/17 anonim ***** válasza:
nézd meg hogy a farka ha ücsörög mozog e föl le.mert ha igen az légzőszervi panaszra utal.
2013. dec. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Bizony, mozog!!!! Ez az!!! Mit csináljak akkor?
2014. jan. 1. 10:22
 6/17 A kérdező kommentje:

Néztem h :

"Sósvizes beleheltetés is hasznos lehet. A kalitka mellé gőzölő, forró vizet teszünk, és azt a kalitkával együtt nagy kendővel beborítjuk. Egy liter vízhez egy kávéskanálnyi konyhasó adandó."

Akkor most ezt csinálom, de nem tudom h napi mondjuk 3 alkalom? v kevesebb? Kérlek, írj.

2014. jan. 1. 10:36
 7/17 A kérdező kommentje:
áááá, nem csináltam végig hisz az a pára, szegény zihált, menekült a véletlen nem letakart részhez mondom h mi van ha ez még rosszabbat tesz?... :(
2014. jan. 1. 10:54
 8/17 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek már h mit próbáljak... Házilag :(
2014. jan. 9. 21:28
 9/17 anonim ***** válasza:

Ennyi idő után is fennáll még a probléma?

Ha igen javult,rosszabbodott? Mit próbáltatok ki a gyógyításához? Hozzáértő állatorvos látta?

2014. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egy éve áll fenn a probléma netes orvoslás után. Ami látható h mennyire jött be. Nyáron sokkal jobban volt, nem volt probléma. De most már megint van és nem tartottam huzatban és úgy vigyázok rá mint egy hímes tojásra.

Bár egész nyáron a farkát mozgatta (mert nehezen vette a levegőt). Ahogy már mondtam az állatorvos széttette a kezét hogy nem ért hozzá.

2014. dec. 31. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!