Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan idomítsam a hullámos...

Sz Zs kérdése:

Hogyan idomítsam a hullámos papagájomat?

Figyelt kérdés

Volt egy hullámosom, de nagyon magányosnak tűnt, szóval vettem mellé még egyet. Azóta a régi még azt sem engedi, hogy hozzáérjek (az új soha nem is engedte). Ha kinyitom a kalitka ajtaját, nem jön ki. Megfogni nem tudom őket, úgy röpködnek, de szeretném ha rászállnának a kezemre. Tudtok valamit ajánlani?

Köszi.



2013. dec. 30. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Előbb nem ártott volna össze szoktatni őket. Pl úgy, hogy mielőtt össze raktad volna őket, tiszta, szagmentes kézzel meg kellett volna fogd a régi madarat, majd az ő illatával a kezeden az újat össze kellett volna fogdosd az új madarat. S majd az ő szagát át tenni a másikra. Nálunk ez működött. Próbáld meg, hátha nem késő.


A kérdésre válaszolva. Próbáld azt, hogy kiengeded az újat, vagy vidd el a másik szeme elől, és valami kedvenc csemegével a kezeden oda ülsz a kalitka elé. Nem nyulsz be, nem kell stresszelni a madarat. Türelmesen vársz. Ha oda megy akkor siker. Ha nem, akkor naponta csináld ezt megpárszor, s ha megszokta hogy ott vagy akkor próbálkozhatsz azzal, hogy benyulsz hozzá, ha elkezd röpködni akkor hagyd békén. Előbb utóbb újra nyugodt lesz.

2013. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nagyon nem akarnak kijönni. egész nap nyitva van a kalitka ajtaja, de egyik sem jön ki.
2014. jan. 1. 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:
persze mert nem ismeri a terepet. Én se jönnék ki ha azt hinném h életveszélyben vagyok.
2014. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, majd kijönnek :) Mikor a nőstény papagájom megkapta a párját, akkor a kis srác 2 hétig nem repült ki. A nőstény egy idő után ugyan úgy kijárt portyázni, aztán a hím is gondolt egyet és mint egy idegbeteg tollas rakéta kiszáguldott a kalitkából. Előbb össze vissza repkedett, neki ment a függönynek, majd miután lenyugodott és körbe nézett, megtalálta a párját, oda szállt mellé, aztán innentől rendszeresen kijártak. Idő kell és türelem.
2014. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2014. jan. 3. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!