Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nimfa papagájt vegyek?...

Patrik.S kérdése:

Milyen nimfa papagájt vegyek? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Nimfa papagájt szeretnék venni, de előtte érdekelne hogy mire kell figyelni mikor megveszem? (olvastam hogy állatkereskedésben nem éri meg mert csak elakarják adni...)


Pár kérdés: -Kézzel nevelt vagy sem (és miért)?

-mennyire hangosak? (egy fal elég hogy ne lehessen hallani a másik szobában vagy az egész házat betölti a hangja)

-Mennyi idősen érdemes venni?

-Kettőt vennék! Kell e figyelni ebben az esetben még valamire?

-Naponta vagy kétnaponta elég ha röptetem? (és mennyi idő legyen a röptetés?)

-Kb mennyi idő mire hozzászoktatom hogy a kezemen vagy vállamon maradjon úgy hogy nem repül el a házban? (max egy rövid körre)


Érdekelnek honlapok is ahol már megbeszélték ezeket a kérdéseket vagy hasonlókat!



2014. jan. 6. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Fiatal, pár hónaposat vegyél, szerintem ne kézzel neveltet, mert sokkal jobb a madárnak, ha a szülei nevelték fel, többet megtanul tőlük, mint az embertől, aki csak etette. Pl. az enyém valószínűleg más madarakkal is együtt volt, mert olyan ügyesen fogja a magokat, mint egy nagyobb testű, pl. nagysándor.

Elég hangosak, egyedül azért, mert ha nem vagy ott, akkor téged hív, ha meg párban vannak, akkor beszélgetnek, és ha szétválasztod őket, akkor ordibálnak is egymás után. De 1 falon simán átmegy a hangjuk, viszont az ritka, hogy annyira kiabálnának. Tudnak halkan csipogni is. Ha valami bajuk van (éhesek, huzat, másik állat zavarja őket), akkor szoktak hangoskodni.

Röptetni azért kell őket, szükségük van a mozgásra, van, aki a minden napra esküszik, én kb. 2 naponta engedem ki, de akkor se akar nagyon repülni, inkább elvan a kalitka tetején. Nagyon szeretnek rágni, úgyhogy mindenképpen rakj be melléjük játékot (nem csengőt vagy tükröt), meg ülőrúdnak használj gyümölcsfaágat (nem permetezettet).

Ha kettőt veszel, nehezebb lesz kézhez szoktatni őket, az nagyon sok időt követel.

Ezt az oldalt tudom javasolni még: [link]

2014. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem lutino színben volt (szerintem az a legszebb) és kb 3 hónaposan kerülhetett hozzám. én rengeteget foglalkoztam vele de megérte. nem egyszer volt hogy arra keltem hogy az ágyamban mászkál... a kalitkája ajtaja mindig nyitva volt. gyakran még akkor is ha nem voltam otthon. hihetetlen okos madár de mégis könnyen kezelhető. ha párban vannak akkor a részükről az ilyen mély kötődés valószínűtlen irántad. bár ezzel együtt bizton jobban éreznék magukat ketten...
2014. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van kézzel és szülők által velet nimfám is..de a kézzelnevelést elítélik legtöbben, mivel az ilyen madarak nagy része viselkedés problémás lesz, állandóan kiabál, a gazdáját keresi, nemtudja magáról, hogy ő mi is lenne valójában, ha kap egy párt, gyakran nem fogadja el, mert a gazdáját gondolja párjának stbstb..de nem mind! nekem most 2 kézzelnevelt hímem van, az egyiknek egy szülők által nevelt tojó a párja, most is vanak fiókáik, de ugyanúgy jön hozzánk, elvárja hogy foglalkozzunk vele, simogassuk stb.

Legtöbben ugye utána olvasnak, mielőtt megveszik a madarat, és mindenhol az van, hogy a kézzelnevelés felesleges, hülyeség, ne vedd meg mert nem lesz jó, viselkedés problémák stb..ez igaz is valamilyen szinten de a legtöbben meg vesznek egy vad madarat, egy kis kalitkával, hogy majd megszelídítik, sokat lesz kint, és így elég a legkisebb kalitka is, aztán rájönnek, hogy mást se tud, csak fújtatni meg csípni, így feladják. A madár pedig marad a pici kalitkájába bezárva, mert hogy kiengedni nem merik, és jobb esetben inkább eladják, így még van esélye szerencsétlennek egy jobb életre.

A ló másik oldala a kézzel nevelés..szerintem még mindig jobb egy kézzelnevelt madár, mint egy egész életére bezárt, vad..de a kézzelnevet madarakkal van egy olyan probléma, hogy ha bezárják, akkor addig üvölt a gazdi után amig megint nem vele foglalkoznak,és ebbe a hibába nagyon sokan bele esnek, hogy bezárják, üvölt, kiengedik, boldogság egészen addig amig egint be nem zárják, mert akkor kezdődik az egész előről..ezt egyszerűen el lehet kerülni, ha kiabál a gazdája után, nemkell vele foglalkozni, ott kell hagyni, előbb utóbb bele fog törődni, hoyg ki nem jöhet akkor amikor akar..ezért jó az ha mindig ugyan abban az időpontban vannak kint, így ha pl este vanak kiengedve, akkor este már kiabálnak, mászkálnak, türelmetlenkednek, várják, hogy kivedd őket, mert itt az idő. Ha kint van akkor le se lehet vakarni, követi a gazdáját, követeli, hogy foglalkozzanak vele.

Én azt javaslom, hogy vegyél egy kézzelneveltet egy szülők által nevelttel párba. Szelidítésnél is egyszerűbb így a dolog, mivel a vad látja, hogy a szelídet sem "etted meg" így hamarabb kezd el ő is bízni benned.

Ezért tisztába vagyok vele, hogy leleszek pontozva, de ez az igazság sajnos.

2014. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!