Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megeshet, hogy egy hullámos...

Megeshet, hogy egy hullámos nem szelidül meg?

Figyelt kérdés

Már volt ezelőtt 2 papagájom, mindegyik olyan szépen megszelidült, de ez a mostani?! Velünk van bőő 1 hónapja, de inkább egyre jobban utál minket. A hangunkat valóban megszoktak meg a jelenlétünket, de a kezünket kimondottan utálja!

Mitől lehet ez, van rá mód, hogy megszelidüljön?


2014. jan. 20. 13:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
fiatalabb vagy öregebb?
2014. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3-4 hónapos. Fiatal még nagyon.
2014. jan. 20. 13:55
 3/12 anonim ***** válasza:
az emberek sem egyformák, lehet ő egy bizalmatlanabb fajta, de kitartással, türelemmel meg tudod szelídíteni, de ne feledjük el, hogy a papagájok nem házi állatok, teljesen sosem fognak a bizalmukba engedni.
2014. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem egyenlőre az is teljesen elég lenne, ha megszokná a kezem. Onnantól minden könnyebb lenne.

Amúgy lehet nem teljesen háziállatok, de olyan jó érzés, mikor jönnek, és le se lehet úgymond vakarni őket, kunyerálnak (neki mindig van külön amit kap olyankor), meg a szokásos dolgok, akinek van/volt papagája, és sokat engedte ki magához, úgyis tudja mire gondolok :)

2014. jan. 21. 05:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, lehet neki kicsit több idő kell, hogy a bizalmába engedjen. Az enyém is ilyen volt, sok idő kellett hozzá, mire megszokott. Mondjuk ebben az is biztos közrejátszott, hogy amikor vettem, az eladó eltörte az egyik lábujját, így neki még azt is ki kellett heverni.
2014. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk sok hullámos volt, de változó szelídségűek. Az sem mindegy, hogy előtted milyen körülmények között tartották, mennyire vadították el. Mi többször voltunk 2. gazdák, mivel az első tulajok (nem ugyanazok) rájöttek, hogy még sincs kedvük velük foglalkozni, sokat szemetelnek, s lusták takarítani utánuk stb. Az ilyen emberekről is megvan a véleményem, de most nem ez a kérdés.


Illetve egy állatkereskedésből vett hullámost nehezebb megszelídíteni, mint egy tenyésztőtől vásároltat, ahol már kézhez szoktatták.

2014. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől vásároltam, bár nagyon sok madaruk van, képtelenség lenne megszelidíteni őket, az viszont tény, hogy nagyon határozottan fogta meg őket, és fél a kéztől.

Benyúlok, és rikácsol meg mint a rallisok úgy faral be a létráról a földre meg fordíta.

De amúgy mikor kicsit sötétebb van és mondjuk alvás után van meg tudom simizni és rávenni hogy ráüljön az ujjamra, de egyébként reménytelen.


Amúgy az hogy sikerült, hogy eltörte a lábujját, én nem is tudom mit csináltam volna :(

2014. jan. 22. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Legfontosabb a türelem!nem szabad erőltetni, csak mert neked izgibb lenne, ha az ujjadra menne. Hagyni kell, hogy a saját tempójában közeledjen feléd. Sokat kell lenni a társaságában, beszélni hozzá, hogy szokjon.

Sajnos sokan azért vesznek papagájt-s most nem rád gondolok- mert látták Karcsinak is van, s az milyen szépen beszélt, meg rászállt, s akkor neki is kell olyan beszélő papagáj. Amikor meg nem úgy viselkedik, ahogy elvárná, már nem is tetszik annyira a papagáj.

Én mindig azt próbálom elmagyarázni, hogy ha valaki szereti az állatokat, akkor már attól boldog, hogy látja a kis kedvencét jó kedvűen, vidáman, elégedetten, kiegyensúlyozottan. Ne attól szeressünk már egy állatot, hogy az úgy viselkedik, ahogy nekünk jó. Attól ő még nem lesz boldog.

2014. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem is így vélekedek róluk, azokat az embereket én sem szeretem.

Szeretem a kis papagájt, és szeretném, ha elfogadna, társának tekintene.

Türelmes vagyok vele, csak már elbizonytalanodtam vele kapcsolatban.

2014. jan. 22. 21:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az a legjobb egy papagájnak, ha téged tekint társának. Én sokkal jobban szeretem, ha párban vannak, mert sokkal boldogabbak. S persze az az egészséges társnak tekintés.

Nekem-mint írtam- volt olyan papagájpárom, akik sose szelídültek meg, mert az 1.gazdájuk elvadította őket. Ettől függetlenül nagyon szerettem őket, s én attól voltam boldog, hogy ők ketten jól érzik magukat! Ez lenne az önzetlen szeretet lényege!

2014. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!