Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért liheg a hullámos papagájom?

Miért liheg a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés

Tegnap vásároltuk egy kisállat kereskedésben és úgy szedi a levegőt mint egy ember aki sokat futott és alig kap levegőt, mi baja lehet? vagy ez normális reakció náluk?

Eszik és iszik is rendesen. van egy másik ugyan ilyen fajta papagájunk is már de azt nem kisállat kereskedésben vettük hanem vásárban de az nem csinált ilyet, ezért furcsa.



2014. jan. 18. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem normális, beszélj állatorvossal.
2014. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig így veszi, vagy csak néha, ha megijed?

Az enyém is szokott néha, de nem az, amelyiket kereskedésben vettem, hanem az, amelyiket tenyésztőtől.

Ilyenkor kicsit úgy csinál, mint az emberek, amikor papírzacskót tesznek a szájuk elé, és abból lélegeznek. Amikor hozzám került, eleinte nekem is jobban csinálta, és gyakrabban. Az ijedtségtől, a szokatlan dolgoktól szokta. Megijedni pedig a legapróbb dolgoktól is megszoktak.

2014. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szerintem is az ijedtség, félelem okozza ezt a lihegést. Az enyém is sokat csinálta ezt, amíg "új" volt. Tőlünk is fél, meg az új környezettől. Szépen lassan majd megszokja a helyzetet és kevesebbet fog "lihegni".
2014. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen normális, az elején az én hullámosom is igencsak lihegett, de amint abbamaradt az ijedelem, megnyugodott és nem lihegett :)
2014. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a kérdésem feltétele óta abba maradt... vagyis néha még csinálja... pénteken vettük és azóta viszont addig jutottam el vele hogy meg tudom simogatni és ma már rá tudtam venni hogy rá lépjen az ujjamra.
2014. jan. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!