Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezek közül melyiket eheti a...

Ezek közül melyiket eheti a hullámos papagáj?

Figyelt kérdés

Keresgéltem, több oldalt átnéztem, ezeket találtam amire azt írták ehetik. de volt ahol azt írták nem ehetik. Valaki, aki tényleg ért hozzá, és van tapasztalata, stb, az árulja már el, hogy most akkor ezek közül melyiket EHETI és melyiket NEM EHETI meg egy hullámos papagáj.. ???


alma, petrezselyem, fürtös köles, sárgarépa, keksz, kockacukor, saláta, tyúkhúr, sárgarépa zöldje, főtt tojás, banán, ananász, szilva, füge, datolya, barack, kivi, eper, szeder, málna, cseresznye, meggy, szőlő, dinnye, főtt krumpli, főtt tök, házi salátafélék, kukorica, uborka, cékla, főtt borsó, főtt bab, főtt lencse, főtt rizs, kis mennyiségben szárított kenyér..


Még eléggé kezdő vagyok, de szeretném minél egészségesebben táplálni a madaramat, úgyhogy minden tanácsot elfogadok. Köszönöm!


2014. jan. 26. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

EHET: alma, petrezselyem, fürtös köles, sárgarépa, saláta, tyúkhúr, sárgarépa zöldje, banán, ananász, szilva, füge, datolya, barack, kivi, eper, szeder, málna, cseresznye, meggy, szőlő, dinnye, házi salátafélék, kukorica, uborka, cékla


NEM EHET: keksz, kockacukor


Amit kihagytam mindkét listából, azt én nem adnék neki, ilyenek a főtt dolgok, ill. főtt tojásra csak akkor van szüksége, ha költetni akarod.

A káposztaféléket sem ajánlott hullámos papagájnak adni.

Én mondjuk kihagynék sok dolgot ebből, nem kell neki ennyiféle étel, de lehet próbálkozni a gyümölcsökkel, és amelyiket szereti, utána azt adni neki. A saját ételedből ne adj neki, ill. cukrot se, és a kekszben is van cukor, azt azért ne szerintem.

A lényeg, hogy amit ehet, abból is mértékkel adj csak neki.

2014. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egy tenyésztő mondta hogy NO petrezselyem de helyette répalevél annál több mehet. semmi kenyér, semmi kockacukorféle, valaki a tyúkhúrt sem adja mert valami nitrogéngyűjtőnek nevezte de én pl adom csak kis mértékben, a tök nagyon jó, a babfélk puffasztanak, salátát is csak mértékkel, narancsot és a bolti egyéb dolgokat szigorúan úyg lehet adni, hogy a külsejére kent mérgek pl penészölő, tartósítószerekkael ne érintkezzen a belseje.
2014. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!