Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan érjem el, hogy egy...

Hogyan érjem el, hogy egy hullámos papagáj ne féljen "kikerülni" a ketrecből?

Figyelt kérdés

Van két hullámos papagájunk, két hónapja van nálunk. Még fiatalok. Teljesen szelidek, ha benyújtom azonnal esznek a kezemből, ha nincs benne kaja, maguktól rálépnek, vinni is tudom őket. Most benyújtottam a kezem fürtössel, mozgatom lassan a kezem a kijárat felé úgy, hogy kiférjenek. Három dolog történhet ilyenkor: 1. Elviszem a kijáratig, utána megfordul és visszarepül a törzshelyére.(bár ez csak az elején történt meg) 2. Elviszem a kijáratig utána a másik madár odarepül és lezavarja a kezemről. 3. Elkezdem vinni valamelyiket a kijárat felé és a másik madár, aki mellette ült, megfogja a farkát és visszahúzza.

Nagyon védik egymást. Egyszerre mindig csak az egyik madár van a kezemben.


2014. jan. 27. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy dolgot ne tégy,ne erőltesd. Egyszerűen nyitva kell hagyni nekik a kalitkaajtót és ha lesz kedvük kimennek,ha nem akkor pedig nem. De előbb utóbb kifognak,az enyémek 1 hónap után mertek csak kimerészkedni,pedig minden nap nyitva hagytam nekik a kalitka ajtaját. Minden madár más és más,az hogy az ujjadra tudod állítani inkább akkor jön majd jól amikor vissza kell őket tenni a kalitba. :)
2014. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom. Bár azért érdekes, hogy végig nyugodtnak látszanak.
2014. jan. 28. 16:33
 3/6 A kérdező kommentje:

Leírom a tapasztalataimat. Az előbb (6 órakor) kinyitottam a kalitka ajtaját. Az ajtó közelében elkezdtek veszekedni a madarak, ennek következtében - szerencsére - a bátrabbik véletlenül kirepült. Először ijedten körberepülte a szobát, majd letrónolt a kalitka tetején. Megnyugodott, majd a másik madár belül felmászott hozzá és csókolóztak, veszekedtek. Egy pár percet hagytam őket, de miután láttam, hogy a kint lévő madár be akart jutni, de nem találta a bejáratot, a rácsok között akart bebújni. Megnyugtattam fürtössel, és ráléptettem az ujjamra. Lassan vittem a bejárat felé, de visszamászott a kalitka tetejére. Majd megint összeveszett a másik madárral és elkezdett repülni. Kb. 20 másodperc alatt körberepülte az amúgyis kicsi szobát, majd miután megtalálta megint a kalitka tetejét, rászállt és szegény rémülten szuszogott egy párat. Hagytam lenyugodni, még párszor megpróbáltam a bejárat felé vinni sikertelenül. Végül feladtam és - nem túl madárbarát módon - visszatettem a kalitkába. Lassan odanyúltam hozzá és megfogtam a farkát, majd a másik kezemmel óvatosan a testét és óvatosan visszatettem. A társa örvendett neki, azonnal énekelni kezdett, és a másik is megnyugodott. Hagytam egy kicsit és megállapítottam, hogy szerencsére nem okoztam sérülést benne sem testileg sem lelkileg.

A kapuval kapcsolatban azt állapítottam meg, hogy berögzült bennük, hogy azon nem tudnak átmenni. Tehát ha nyitva is van úgy kezelik, mintha továbbra is rács lenne ott, szerintem ezért félnek ki (és be) menni.

2014. jan. 30. 19:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Üdv nekem egy hullámosom van. Nekem is szelíd de soha nem jött ki magától a kalitkából így arra lett szoktatva hogy a kalitkán belül rálép egy pálcára és azzal együtt hirtelen kihúzom így mire észreveszi már kint is van. Utána örömmel repked akár 2-3 órákat is. Az a szokása hogy soha nem száll le litkára mindig a magas mennyezethel közeli helyeket kedveli. Így lett kinti helye egy dísztányér és egy polc. Ott elüldögél hosszú percekig majd egy-két kör után visszarepül. Én csináltam olyat is hogy egyszer a kalitka rácsát amit a tálcából kiveszel oldalára fordítottam így az alja ami üres az néz úgy oldalra mint egy téglalap. Ott szívesebben kireppentek. És hagyd ha visszamászik a tetejére hagyd hadd nézegessen. Nefélj visszatalál az a bejáratig ha szeretne igazán. Az enyém is kétszer körbejárta a kalitka rácsát míg meg nem lelte az ajtót
2014. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ablak SOHA (még résnyire se) legyen nyitva!

Szekrénysor MÖGÉ nem tudjon beesni.

Ablakokon legyen ráhúzva a függöny, esetleg abba fog belekapaszkodni, de ez nem baj.

Tükrök legyenek letakarva.

Miért? Mert a madarak nem látják az üveget, ha teljes erővel belerepül, megüti a begyét, belső vérzésben elpusztulhat.

A kalitkán kívül ne etesd, ne legyen se víz, semmi ehető, akkor előbb-utóbb megtanulja, hogy visszamenjen a kalitkába. Volt a kertben egy régi, rossz kalitka, abban napraforgó, oda jártak be enni a széncinkék! Megtanulták, hogyan kell ki-bejárni, csak az ajtót ki kellett támasztani egy gallyal. Pedig a széncinkék vadmadarak.

2014. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát kár hogy megfogtad, nem lett volna szabad. Ez kínzás h fogod a farkát.. ki is tépheted neki..

Na mindegy! Nyisd ki nekik az ajtót a kíváncsiság előbb utóbb győzni fog.Ha mégse, próbáld az ujjadon többször kivenni mint ahogy mondtad(kajával) és etesd kint. Így érzi h biztonságban van. Bocs, nekem csak egy papagájom van...

2015. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!