Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vegyem rá hogy ne féljen?

Hogy vegyem rá hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
2 hete vettem egy hullámos papagájt, amikor benyúlok a ketrecébe elkezd repkedni össze-vissza, pedig rengetegszer megyek oda hozzá egy nap többször is. Két napja még mikor betettem a kezem a kalitkába rárepült sőt ott is maradt. Ez egyszeri alkalom volt, se előtte se utánna nem csinált ilyet. Nagyon szeretném hogy ne féljen tőlem majd egy idő után beszédre is megtanítanám. Hogy érjem el hogy megkedveljen?

2014. febr. 12. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
2 hét szokatás nagyon kevés idő. A hullámos papagájokkal türelmesnek kell lenni szokatás és beszéd téren is. Sőt beszélni borzasztó nehezen tanulnak meg már ha egyáltalán megtanulnak. Ritka.
2014. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sok-sok türelemmel. És ne erőltesd soha a közeledést. Az én papagájomat is meg lehetett fogni és meg lehetett simogatni az első napokban, azt hittem ez így is marad, de utána nagyon elvadult. Valószínű először azért volt olyan szelíd, mert azt sem tudta hol van, mi történik vele.

Én most úgy próbálok hozzá közeledni, hogy reggel nyúlok be hozzá, amikor felébred. Akkor még álmos, nem mászik le a hintájáról, észrevettem hogy ilyenkor meg bírom simogatni. Persze aztán már nem hagyja magát újra. De próbálkozom minden nap hátha megszok.

2014. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Én szerdán kaptam a papagájomat és másnap már megengedte hogy megsimogassam. :)
2014. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap rakd be a kezed, de egy nap csak egyszer. Majd szépen napról-napra le fog nyugodni. Én így csináltam: Először beraktam a maggal teli kezem. Röpködött. Minden nap beraktam majd a negyedik nap lenyugodott. Ötödik nap közelebb emeltem hozzá a kezem, hatodik nap már csipegetett belőle. Utána egyre messzebb, de minden nap ugyanakkor. Ki kellett először nyújtania a nyakát. Következőleg át kellett ugorni másik ágra. Következőleg neki kellett odarepülni (kalitkán belül) a kezemre. És ezt kb két hétig ismételgettem (persze nem csak maggal, fürtössel is, amit csak tőlem kapott a szelídítés második hetében) SEMMI SIMOGATÁS, FOGDOSÁS,ÜLDÖZÉS, UJJADRA SE PRÓBÁLD ÜLTETNI MERT AKKOR KEZDHETED ELŐLRŐL.Utána mikor gond nélkül odaszáll a kezedre ha kaja van nálad, kezdheted úgy hogy próbálod az ujjadra ültetni. hüvelyk-és középső ujjaddal a fürtöst fogod, mutató ujjad kinyujtod. Ha már nem fél a kezedtől kipróbálhatod kaja nélkül. Gyakorold vele ezt 5-8 napig. Ha már gond nélkül rászáll a kezedre kaja nélkül, jöhet az első repülés. Semmiképpen se hamarabb, mert ha még nem szelíd és nem tudod visszarakni, ezért megfogod, üldözöd, elveszted a bizalmát. Ne hallgass azokra, hogy magától jöjjön ki a madár. Te vedd ki az ujjadon, mert így benned fog bízni, téged érez biztonságosnak! És következő repülésnél is vissza fog szállni hozzád! Ha el akarod érni hogy kézszelíd legyen, így csináld! Bocsi a hosszú válaszért!
2015. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!