Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem a varjú a halálmadár?

Nem a varjú a halálmadár?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Keselyű
2014. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A kuvik.
2014. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
2014. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Kuvik. Valószínűleg azért, mert rovarokra vadászik, és annál a háznál, ahol beteg vagy haldokló van, ég a lámpa/gyertya, és a bogarak odajönnek a fényre. Velük együtt jön a bagoly, és ha kuvikol egyet, mindjárt ráfogják, hogy a halált jelzi.
2014. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Azt is hallottam már, hogy a varjú
2014. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

A kuvik.

És azért, mert ahol beteg van ott éjjel-nappal fűtenek így a kémény mellett talált magának helyet.

2014. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
S szólt a holló: Sohamár
2014. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Icsiro ***** válasza:
Nem halálmadár a varjú. A kuvik az, de hogy miért, azt előttem többen leírták. (Az éjszakai fényre gyűlő bogarak fogyasztása miatt. Éjszaka pedig általában a haldokló házában világítanak.) A varjúról azért hallhattad ezt, mert E.A.Poe az elhunyt Lee Annácskáról szóló versében mondja mindig, hogy "soha már".
2014. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én úgy tudom, a holló az...
2014. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kuvik: A népnyelv halálmadárnak is nevezi. Ha valahol megszólal, Európában, de még Ausztráliában is több nép hozza összefüggésbe egy ember halálával - Wikipedia

Holló: holló mindig is a mítoszok, legendák tárgyát képezte. Mint dögevők, a kivégzések, csaták, háborúk után az emberi tetemeket is csapatostul lepték el, így nem csoda, hogy jelenlétét sokáig baljós jelnek vélték, a halál madarának tartották. A régi kor emberei kapcsolatot láttak a hollók és a szellemek között. Svédországban és Németországban sokáig úgy tartották, hogy a hollók nem mások, mint meggyilkolt emberek szellemei, illetve elkárhozott lelkek - Wikipedia

2014. márc. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!