Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ilyenkor, március elején már...

Ilyenkor, március elején már szoktak a nimfák tojást rakni? Lágyeleség? Sürgős *mosoly*

Figyelt kérdés
A hím sacc/kb 1 év körüli lehet a tojó 2 éves. Odu fent van nekik egész évben nagyon szeretnek bent ülni ketten, de semmi több ;) ezen a héten minden nap adtam nekik tojásos Répás uborkás almás lágyeleséget, az növeli az esélyt a fiókákra? Honnan tudom hogy a tojó tojást készül rakni? Előre is köszönöm, tudom, hogy itt valami okos madárstakértő biztos tud nekem segíteni :)

2014. márc. 5. 17:20
 1/4 A kérdező kommentje:
"Köszönöm" az "értelmes" "érett" választ remélem most megnyugodott a lelki világod hogy ezt leírhattad.
2014. márc. 5. 17:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem egy bun.kónak szólt, sajnálom, a moderátorok már intézkedtek is :)
2014. márc. 5. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok bunkó, az intelligencia nem tudomány, hanem képzelet. Nekem már több nimfám is volt, és szerettem őket. Az én kis lelkemben mindig szemetek maradnak!
2014. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a nimfák nagyrészt domesztikált madarakká váltak a tenyésztésük során, ez azzal járt, hogy ma már akármikor tudnak költeni ha az ehhez való feltételek rendelkezésre állnak. (és a természetben a költést az Ausztrál esős évszakhoz időzítik, tehát nem az európai időjáráshoz)


-és igen, a lágyeleséggel pont költésre ösztönzöd őket, úgy fogják szórni a tojásokat mint a franc, de lehet, hogy nyáron simán a melegtől is be fognak indulni.


- a tojásrakásra nehéz következtetni ha egész évben benn van náluk a felépített fészek.


Ha meg akarod akadályozni a tojásrakást/költést akkor tarts 2 egynemű madarat, vagy hanyagold a lágykaját és vedd el az odút.

2014. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!