Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajtaju papagajt...

Milyen fajtaju papagajt vegyek, es hol?

Figyelt kérdés
nekem mar volt korulbelul 1 eve hullamospapagaj parom de aztan elajandekoztam oket. most ujra szeretnek papagajt venni csak azt nem tudom milyen fajtat. hullamos papagajt mar nem szeretnek mivel kicsit kenyes madarak , nincs hangutanzo kepesseguk,es nagyon hangos a csiriplesuk. olyan madarat szeretnek amely par szot tud hangutanozni es nem oan rendetlen allat.de nem szeretnek allatkereskedesbe vasarolni mivel ott en a madarak tollazatat is oan vitaminhianyt fedezek fel rajtuk es allatkereskedesbe hat szerintem dragabbak az allatok. legszivesebben haznal vasarolnak :). akinek van tapasztalata akkor szivesen varom . elore is koszonom
2008. júl. 22. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Hát ha már így gondolkozol szeinrtem a papagáj nem neked való állat.És a hullámospapagájokat is meg lehet tanítani beszélni.És miből gondolod hogy az állatkereskedésben drágább mint háznál?
2008. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mit te tudod hogy mi a nekem valo?????? nem is ismersz es en igenis szeretem a madarkakot. es hogy honnan tudodm? talan onnan hogy haznal vettem es fele aran megkaptam a hullamospapagajaimat, nincs afa meg iesmi... de latom itt nem tudok tanacsok kerni. koszi szepen a kioktato valaszt...:(
2008. júl. 22. 16:37
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Azért szabadultál meg a papagájaidtól mert nem tudtak beszélni?Hát szerintem állatszeretről tuti hoy nem tudsz semmit.Először megveszed a papagájokat minden jó egy idejig aztán megunod és megszabadulsz tőlük.Minek neked megint papagáj ha azt is megunod és tőlük is megszabadulsz?

Te is csak ugy vagy mint egy páran hogy megveszed szép és aranyos aztán mikor a kedves gazdi megunja repülhet a háztól.

2008. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Az a bajod hogy nincs egy kis felelősségérzeted sem.
2008. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Minden madárnak hangos a csiripelése és a hullámos papagáj nem kényes.Ha beszélő papagájt szeretnél akkor vegyél egy beszélőt.Ilyenért eladni őket? Minden madár olyan.
2008. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Igen.A hullámospapagáj egyáltalán nem kényes.Ha velük nem tudtál foglalkozni akkor miből gondolod hogy másik fajta papagájjal jobb lesz?
2008. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Keress a lakóhelyed közelében egy tenyésztőt, menj el hozzá és mondd el neki hogy milyen "elvárásaid" vannak, segíteni fog választani melyik papagájfaj lenne jó neked és akár meg is veheted tőle:)
2008. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Aha . ha tunni akarjatok az egyik unokatesomnak ajandekoztam el oket aki mellesleg nagyon orult neki mert mar regota szeretett volna. es egyaltalan nem kenyes??? es amugy meg azert irtam h kenyes mert az egyik baratnomnek is elpusztultak pedig o is nagyon jol gondoskodott roluk ahogy a konyvekbe le van irva.es arrol meg beszelhetnek h ki erdemli meg a papagajt es ki nem?! en biztosan tobbet olvastam roluk mint ti ahanyan vagytok. ja es koszi, de nem kerek tobb valaszt toletek!
2008. júl. 22. 18:31
 9/16 A kérdező kommentje:
az utolso valaszadonak koszonom a valaszat :)
2008. júl. 22. 18:33
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Én is azt tudom mondani,mint a többiek.Minden madár hangos,és szerintem talán a hullámos az,amelyik nem annyira.Volt már nimfád?Ők a hangzavar csinálások mesterei.Szerintem nem való neked papagáj.Nincs egy tökéletes állat sem,pont úgy mint ahogy ember sem.Vagy hangos,vagy kényes,vagy sokat piszkít.Ha madarat akarsz tartani,akkor vmelyikkel mindenképpen számolnod kell.Egyébként szerintem átlagban a háznál vett madarak drágábbak,mivel azok költségesebb ellátásban részesülnek,mint a kereskedésben élők.Egyébként én úgy vagyok vele,hogy inkább veszek egy vitaminhiányos madarat,és megpróbálok neki segíteni.Nem egy luxuskörülmények között élő,egészséges madarat.Én inkább segítek rajta.Egyébként lehet,hogy egy betegségből felépült madár sokkal ragaszkodóbb lesz a megmentőjéhez,mint egy egészségesen vásárolt.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy inkább vegyetek már a halálán lévő madarat,de egy vitaminhiányos,éppen vedlő,vagy esetleg kisebb betegségben szenvedő madár csak örül,ha valaki segít rajta,és később nem a boltban pusztul el.
2008. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!