Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájokat lehet kint...

Milyen papagájokat lehet kint teleltetni?

Figyelt kérdés
Hullámosról és nimfáról már hallottam.
2009. dec. 13. 19:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
6%
ha ki vannak tömve akkor bármelyiket :-)))))))))))))
2009. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%
Amazonas környékén bármelyiket.
2009. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Gratulálok!

ha csak hülyeségeket tudtok írni akkor inkább ne írjatok semmit!

Nem a humor kategóriába szántam, és még nem is rakták át oda.

2009. dec. 13. 19:47
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Én meg a kérdésedhez gratulálok!

Hogy lehetne egy papagájt a szabadban teleltetni? Ember, pénteken minusz 10 fok lesz, ezek a kis állatok PLUSZ 10 fokban már lelassulnak!

Keress rá valamilyen szibériai papagáj fajtára, azt esetleg.

2009. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hullámos: "Annak ellenére, hogy hazájában nem megy ritkaságszámba a 40 °C-os meleg sem, nálunk fűtetlen helyen is átvészeli a hidegebb teleket is. Persze azért a szobahőmérséklet a legmegfelelőbb a számára!"
2009. dec. 13. 20:25
 6/22 A kérdező kommentje:
A nimfapapagáj nem érzékeny, nem kényes, de azért ne helyezzük a huzatba, ne tegyük ki a tűző napsütésbe! Hazai tapasztalatok szerint, ha ősszel fűtetlen helyiségben hagyjuk, még akkor is minden károsodás nélkül áttelel, ha a hőmérséklet a fagypont alá süllyed. De ilyen esetben naponta legalább kétszer langyos ivóvízről kell számára gondoskodni.
2009. dec. 13. 20:26
 7/22 A kérdező kommentje:

Lengyel Tibor Madárbarát lexikonja szerint:



37-40 cm nagyságú alapvetően zöld színű madár a sándorpapagájok nemzetségéből.

Afrikában nagy területein ismert, egy az Egyenlítővel párhuzamos, széles sávban és több kis foltban, de elterjedt Afganisztánban, Pakisztánban, Kína délkeleti részén, Indokínában, Ceylon- és Burma szigetén, stb. Indiában pedig egészen közönséges.


A kis sándorpapagáj 1600 méter magasságba is felhatol. A fészkét magas fák korhadó törzsébe vájja, gyakran 4-10 méter magasban, s olykor 1 méter mélyre.

Az első példányt 1876-ban a frankfurti állatkert mutatta be a nagyközönségnek, s már 1885-től nagy mennyiségben importálták Európába.

A több nemzedék óta tenyésztett törzsek úgyszólván domesztikálódtak, az európai klímához akklimatizálódtak.

Gond nélkül átteleltethetőek fűtetlen helyiségben.

2009. dec. 13. 20:27
 8/22 A kérdező kommentje:
ppen ezért tartása sem okoz nagy problémát még akkor sem, ha kisgyermek gondoskodik róla. Legideálisabb számára a szobahőmérséklet, se szívósságának köszönhetően akár még egy fűtetlen helyiségben is átvészelné a telet.
2009. dec. 13. 20:27
 9/22 A kérdező kommentje:

De ez csak írás.

Láttam már nimfát és hullámost kint telelni, és nem a tavalyi volt az első kint telelésük.


És olyan helyen, ahol 1 oldalról nyitott, fedett helyen voltak.


(nyitott alatt azt értem, h csak rács

a kretének kedvéért)


ja és nem kitömött vagy döglött madarak.........

2009. dec. 13. 20:29
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Idézet:

"Én meg a kérdésedhez gratulálok!

Hogy lehetne egy papagájt a szabadban teleltetni? Ember, pénteken minusz 10 fok lesz, ezek a kis állatok PLUSZ 10 fokban már lelassulnak!

Keress rá valamilyen szibériai papagáj fajtára, azt esetleg."


Én meg a tudatlanságodhoz gratulálok! Nem tapasztaltál még eleget!


Talán a hidegvérűek belassulnak 10 fokon, de a melegvérű hullámosok nem!


Csak úgy megemlítem, hogy én is kint teleltetem a hullámosaimat és még sok száz tenyésztő is!


Sőt annyira bírják a telet, hogy még a jeget is képesek feltörni és fürdeni egyet a kásában!


Ma már a legtöbb papagáj alkalmazkodott az itteni időjáráshoz! egyetlen feltétele van: huzatmentes legyen a hely, ahol vannak!


Szóval a kérdezőnek a válaszom a kérdésére, hogy az igénytelenebb papagájokat lehet kint teleltetni!

De például az Afrikai esőerdőben élő jákó papagájt is lehet, és még élvezi is a havat! :)

2009. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!