Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 120x60x80 cm (hosszúság x...

120x60x80 cm (hosszúság x szélesség x magasság) nagyságú hely elég 2 pár (! ) nimfának?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez már egy egész jó méret. Sajnos rengeteg madár sínylődik ettől jóval kisebb kalitban. Persze tudod, az igazi az volna, ha rendszeresen kiengednéd reptetni őket.
2014. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze tudom :) csak azért kérdezem mert kalitkát csináltatunk és ha ez nem lenne jó méret akkor csináltatunk nagyobbat.
2014. márc. 16. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A későbbiekben ezt a kérdést néző madártartókanak mondom, ha már a kérdés időbeni megvalaszolasarol lekestem, hogy ez a Kalitka 2 pár, vagyis 4db nimfanak NEM eleg!!!!!!! Majd elhultem döbbenetemben, mikor a kérdést olvastam, mert ez a kalitkameret kb. Két hullámos papagajnak eleg, max. haromnak.

Kedves kérdező, ha meg aktualis a tema, akkor kérlek készíts egy tobb méteres ropdet a madaraidnak, sokkal jobban fogjak magukat erezni.

2015. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Nem értek veled egyet. A félreértések elkerülése végett, először is leszögezném, hogy kalitkából nincs olyan, hogy elég nagy méret. Kicsi van, megfelelő, és a nagy! De a nagy sem elegendő. A madár NEM rácsok mögé való!!


Ennek ellenére azt vallom, hogy a kérdező által írt méret, megüti a megfelelő kategóriát. Amennyiben nem kívánja őket szaporítani főleg jó lehet ez a méret. Költésnél, már nem annyira békések a párok, ilyen "szűkös" helyen.


Persze az állat a legfontosabb, és aki nem tudja megteremteni a feltételeket, az ne tartson. De nem mindenkinek van lehetősége több méteres voliert építeni. Akik pedig nem kertes házban laknak, pláne nem fogja tudni. Nagyon sok madár sínylődik akkora kalitban, amiben a szárnyát sem bírja kinyújtani. Az állatorvos, akihez a kutyámmal járok, szintén egy ilyen kalitkában tartja évek óta a nimfát.


A madár nem ketrecbe való! De a kérdező, aránylag korrekt módon tartja a madarait.

2015. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!