Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 100 km-es madárszállítás, hogyan?

Gas72 kérdése:

100 km-es madárszállítás, hogyan?

Figyelt kérdés
Egy régi, megbízható tenyésztőm van, aki a Balaton mellett lakik. Előzetes egyeztetés alapján júniusban tudnám elhozni a 2 nimfa papagájt. Az út kb. 45-50 perces. Sokat olvastam a témáról, és itt is szeretnék véleményeket kérni, hogy vajon hogyan lehetne biztonságosabbá, kevésbé kényelmetlenné tenni az útjukat. Légkondi nem lehet, viszont nyár lesz, és a meleg kikészítheti a papagájokat. A válaszokat előre is köszönöm.

#szállítás #nimfapapagáj #madárszállítás
2014. márc. 31. 21:46
 1/3 farkas088 válasza:
Mi galambokat szállítottunk dúrván 3 órás út volt... De kibírták. Mi ládába tettük őket és alájuk pedig egy rongyot. Szellős és kényelmes meg tudnak leskelődni. Igaz, h mi akkor megálltunk a Balatonnál és adtunk nekik vizet egy tálba és fürödtek. Sztm nem lesz bajuk.
2014. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Autóba szállítod ? Ha igen akkor egy nagy kalitka jó lenne . Ha vonaton vagy buszon akkor egy kisebb szállító abba tegyél almát ... Nem lesz semmi baja. Én 4-5 órát is szoktam szállítani madarat (Szlovákia-Magyarország) és kutya bajuk nincs:)
2014. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én vonaton és autóban is szállítottam nimfát. Több mint 6 órásak voltak az utak és semmi bajuk nem lett.

A vonaton egy sima kartondobozban vittem. Tettem be neki enni de hozzá se nyúlt. Végig csendben volt, nem csipogott.

Az autóban már kalitkában szállítottam ôket. Itt azért egy ideig rikácsoltak de hamar abbahagyták. Enni és inni is lett volna lehetôségük az út alatt de gondolom a sokk miatt nem ettek.

Mivel nyár lesz a dobozt nem ajánlanám mert nagyon feltud melegedni. Az is jó lenne ha inni tudnànak az út alatt. Úgy lenne a legjobb ha az utazást megelôzô órákban tudjanak enni és inni. Arra figyelj, hogy huzat ne érje ôket mert arra elég érzékenyek.

2014. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!