Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szoktassam kézhez a...

Hogyan szoktassam kézhez a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés
Már nálam vannak egy ideje de nemtudom sehogy magamhoz szoktatni őket, meg hallottam hogy ha ketten vannak nehezebben lehet kézhez szoktatni ugyhogy ebbe is segitsetek már.!

2014. ápr. 12. 10:17
 1/2 anonim válasza:

Azt én is tapasztaltam, hogyha ketten vannak nehezebb tanítani őket. Mindig követik egymást. Ha az egyik elrepül akkor utánna repül a másik. Ez néha bosszantó, de lehet hasznunkra is. Kezdjük a szelidítést!


Először óvatosan rakjuk a kezünket a kalitkára, ha hevesen elkezdenek repkedni akkor vedd el a kezed! Mikor már megnyugodtak akkor megpróbálhatod újra meg újra. Mikor már nyugodtan elviselik a kezed a kalitka tetején akkor benyúlhatsz a kalitkába. Ha hevesen csapkod megint vegyük el a kezünket és próbáljuk meg megint és megint. Ha nyugodt akkor érincsük a begyéhez a kezünk élét! Itt egy madárral dolgozz! Figyeljük a madár reaxióját és ha nem tetszik neki akkor várjunk míg megnyugszik. Ha elfogadja a hogy a begyénél van a kezed akkor gyakorolj nyomást a begyére mintha leakarnád tolni az ágról. Így kénytelen lesz rálépni a kezünkre. Ha rajta marad akkor gratulálok neked;-) Ugye az utánzást említettem hogy ki lehet használni. Ha a nem kézhez szoktatott madár látja a párját a kezeden, utánozni fogja és akkor mind a két madár kézhez lesz szokva. Bizalom a lényeg, mutatsd meg hogy bízhat benned.:-D


Ne add fel, sok szerencsét;-)))

2014. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Petra g. válasza:
Heló.Ahogy előttem is mondta ezt ajánlom én is és ugyebár nekemis kissé vad volt ,de az előbb próbáltam és teljesen bevált.Nagyszerű teknika én mondom.Hihetetlen.
2014. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!