Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítségre lenne szükségem...

Segítségre lenne szükségem baromfi udvarral kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne ezzel kapcsolatban! Mennyibe kerülnek a kis csirkék, mivel kell őket etetni, hogyan kell őket nevelni, milyen sűrűn kell az ólat takarítani, mikor kezdenek el tojni, mikor lehet őket levágni, mit mivel lehet együtt tartani, milyen betegségeik lehetnek stb. Tyúk, kakas, liba, kacsa ezeket szeretnénk tartani, de fogalmunk sincs róla, hogy hogy kezdjük el. Vannak ólak meg jó nagy hely ahol lennének, de nekünk még sose voltak ilyen állatok. Városi vagyok most kerültem falura. Elnézést ha rossz helyre írtam ki a kérdést, de nem találtam jobb topicot neki.

Ha tud valaki olyan oldalt ahol ezzel kapcsolatban találok valamit akkor ez az is érdekelne.


2009. dec. 27. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Először is a napos csibe darabja olyan 120 ft körül mozog, a naposkacsa, naposliba pedig 200-250 ft. A tápokat a következőképp kell számolni: kezdetnek indítót kell venni ezt kb. három hétig kell adni nekik állatonként kb. egy kilogrammot számolhatsz. Ez után négy hétig nevelőtápra van szükségük ezt állatonként kb. 2,5-3 kilóval számold. Négy hetes kor után lehet nekik szálas takarmányt is adni. A nevelő után több féle lehetőség van. Mi ez után mindig vettünk apró szemű kukoricadarát és azt adtuk nekik három hétig. Mikor az elfogyott, akkor nagyszemű kukoricadarát kaptak szintén három hétig. Az után pedig már csak sima kukoricát. De lehetőség van arra is, hogy gazdasági abrakot kapjanak, ez kukorica, búza és árpa keverék. Tiszta ivóvíz mindig legyen előttük.

Kb. 5-6 hónapos korukban kezdenek el tojni, és olyan 5 hónapos koruktól már lehet őket vagdosni.


Ja még annyit, hogy várjatok májusig ezzel az egésszel, ilyenkor már nem éri meg belefogni. A legtöbbet a napos csirkével, naposkacsával és naposlibával lehet elérni, az előneveltek nálunk szinte mindig megdöglöttek, mindig volt valami gikszer velük. Május végén szoktuk naposan megvenni őket, október végétől tojni szoktak, sőt az egész telet végigtojják, mert jól vannak tartva. Karácsonykor szoktunk először vágni belőlük, illetve ha sok a kakas, akkor azokat levágjuk hamarabb.

2009. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

az én nagyim mindig előneveltet vett, a naposcsibével annyit kell foglalkozni, hogy csak na. infralámpa, stb...

nálunk nem nagyon hullottak az előneveltek... mondjuk jól is tartottuk őket

2009. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha májusban veszitek őket, akkor nem kell nekik infralámpa, elég a napfény, de éjszakára szedjétek őket össze.
2009. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
óh nagyon köszi mindenkinek. Olyan március környékén gondoltuk őket megvenni, a párom azt mondta ha kicsit veszünk akkor be tesszük a kazánházba mert ott meleg van ha nagyot akkor meg az ólba. Hol lehet egyébként venni? Piacon? Vagy vannak külön tenyésztők?
2009. dec. 27. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is mindig előneveltet vettünk, soha nem volt velük baj. Egy évben kétszer 40 csirkét neveltünk, amíg volt csirkeól, meg 10 pulykát. Ugyanarról a helyről hoztuk őket, egy ismerősünk ajánlotta, nagyon bevált. Sajnos pár éve el kellett bontani az ólat és nem tudunk tartani, pedig mennyivel finomabb volt az.
2009. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a kazánban tartjátok az oké, de legyen felettük lámpa, hogy fényhez jussanak. Mi mindig a piacon vettük őket öreg nénikéktől, azok voltak a legjobbak. De tenyésztőtől is vehettek.
2009. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, sokkal finomabb mint a bolti. Nagymamám régen olyan finom kacsamájat sütött nekem meg az a leves... na olyat is csak ő tudott. Mi is ezért szeretnénk belevágni, semmi íze a boltinak, nem is magunkért, de van egy kisfiunk és szeretnénk ha legalább gyerek korában rendeset enni és nem a mekis kaján nőne fel. Sajnálom levágni szegény csirkét, de hát ez van élve nem tudjuk megenni...
2009. dec. 27. 15:25
 8/13 A kérdező kommentje:
*enne
2009. dec. 27. 15:27
 9/13 anonim ***** válasza:

huh. te tényleg nagyon városi vagy...

amúgy mi mindig piacon vettük, volt egy külön sor, mindig azon árulták a baromfikat, ott megnéztük őket, nagyim kiválasztotta, hazahoztuk, betettük a baromfiudvarba őket, aztán élték világukat.

2009. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen. Ez a tipikus városi csaj sztorija aki azt se tudja melyik végén kell a kapát megfogni.:D De nem késő még elkezdeni szerintem.
2009. dec. 27. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!