Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet Magyarországon hollót...

Lehet Magyarországon hollót háziállatként tartani? Kell hozzá engedély?

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 16:31
1 2
 11/18 balkalolka ***** válasza:
Arra azért számíts hogy mikor madáron meglátod hogy beteg onnantól már igen pici az esély a gyógyítására, kivéve ha valami külső parazitája van.
2014. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én hollót akarok :D Vagy más Varjú félét *-*
2014. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Amit látod TheNeji92, hollót nem tarthatunk.:)

A többieknek köszönök mindent.

2014. máj. 17. 18:53
 14/18 anonim ***** válasza:
Dolmányos varjút vagy szarkát lehet tartani, sőt szajkót (Mátyásmadár) is.
2014. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Magyarországon minden vadon élő állat fogságban tartása tilos, néhány nevesített kivételt leszámítva (pl. vaddisznó kert). Az, hogy néhány gazdag hülye magasról tesz a szabályokra ne tévesszen meg senkit.

Miért gondolod, hogy jogod van egy vadon élő (ráadásul ritka, veszélyeztetett és védett) állatot kiszakítanod a természetes környezetéből? Miért jó ez neki? Miért jó ez neked? Miért gondolod, hogy megfelelően tudnád gondozni?


Ha beteg vagy sérült állatot fogadsz be, az más kérdés. Ha mindenképpen vadmadarat akarsz befogadni keresd meg hortobágyi madárkórházat, hátha van olyan madár, amelyik megfelel az igényeidnek. ( [link]

2014. máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ha a környéken sok a vetési varjú vagy egyéb madár akkor az alábbit teheted meg:

a kertedben vagy a közeledben kialakitasz nekik lakóhelynek alkalmas területet, és ellátod őket napi élelemmel.

Az állatok is szeretnek ellustulni: vagyis, ha tudják hogy egy bizonyos helyen mindig számíthatnak megfelelő mennyiségű táplálékra amit biztonságosan tudnak elfogyasztani akkor odaszoknak.


Nálunk pl vadkacsapárt szoktatott ide a patakhoz a túloldalon élő kertes házas család. Azon a nagyon hideg télen befagyott a közeli tó, és ide a patakhoz jött lakni 8 kacsapár. a kertesház tulaja minden nap kiszórt nekik kaját - tyúktápot stb- a partra, egy kacsapár így a nyáron is most már itt van a pataknál mindig - múltkor egy másik párral össze is verekedtek-

2014. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem szarkám volt. Teljesen szelíd lévén csak ráültettem a vállamra, mikor horgászni mentem. A vízparton elbóklászott, de valami rejtélyes oknál fogva mindig tudta, hogy haza akarok indulni, és addigra előkerült. (Csak legutoljára nem, amit a mai nappig is sajnálok.) Mondjuk, ennek 40 éve...
2014. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hidd el a varju nem lesz veled soha sem boldog az egy szabad allat. Egyebkent en erdesz vagyok es csak engedellyel lehet vadon elo allatot tartani.
2014. júl. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!