Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A két éves fiú nimfa papagájom...

A két éves fiú nimfa papagájomnak viselkedési problémája van. Van ötletetek mi az oka?

Figyelt kérdés
Viszonylag szelídnek mondható, ha otthon vagyok mindig ki engedem. Ül a vállamon és stb., de azt nem szereti ha én nyúlok felé, arrébb megy és csíp is...ez mind még sok idő ráfordítással megoldható lenne, gondolom. Viszont idő szakonként sokkal agresszívabb és az utóbbi időben ez sokkal gyakrabban fordul elő. Nem csak durvábban csíp, hanem kevesebbet csicsereg, szirénázik, vagy motyog magába, kevésbé játékos... ehelyett nagyon kis idő közönként fel-fel rikolt egyet. Nagyon idegesítő, és szerintem egyértelműen nyomasztó hatást kelt. Eddig is csinált ilyet, mikor akart valamit, többnyire hogy engedjem ki, ilyenkor kinyitottam a kalitkát, és boldoggá tette. Most ha ki van engedve ha be van csukva ezt csinálja. Semmi változás nem volt a környezetében, nem beteg, ugyanazt kapja enni... Az egyetlen ötletem hogy pár hiánya van. ezen kívül van bármi más ötlet? Nagyon idegesít mikor ezt csinálja, nekem se jó, és azt is szeretném ha ő jobban lenne.

2014. máj. 26. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg magányos, vagy túl kicsi helyen tartod. Ez a két dolog a leggyakoribb oka a viselkedésproblémáknak.
2014. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen unatkozik melletted, vagy fél, amúgy ilyenkor a párját hívja, ezért adja azokat a hangokat, ne piszkáld lehet hogy , sőt biztos hogy nem szereti, te se szeretnén ha egy nagy kingkong az ujjaival nyúlkálna feléd.
2014. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, szerezz be neki egy párt. Eddig még te is boldoggá tudtad tenni (a röptetéssel), de mindenkinek kell a fajtárs. Ha tudsz, vegyél mellé egy tojót. Összeszoknak, és boldogabb lesz, mint előtte.
2014. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

a csipés meg szerintem azért van, mert a madár nem bízik meg benned eléggé

eleinte az én madaram is csípett, de időközben leszokott róla ( néha most is van, de csak ha nem tetszik neki valami)

2014. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!