Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akinek van hullámos papagája...

Akinek van hullámos papagája segitene?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam két papagájt. Egy zöldet és egy kéket. (Hullámos papagájok). Amikor megvettük őket csiripeltek. Mióta hazahoztuk őket, egy szót sem szólnak. Nem tudom miért. Eltelt egy nap és semmi csiripelés. Az lenne a baj, hogy szokatlan még itt nekik? Még annyit megkérdeznék, hogy mitől van az, hogy tegnap megrázta a tollait és néhány nagy tolla leesett. Azért lehet, mert az eladó megfogta? Mert egy ketrecben több madár volt és ezt a két madarat sikerült nagy nehezen elkapni. Aki tud segitsen a kérdésemben. Köszönöm

2014. jún. 2. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert még szokatlan nekik a hely. Majd kb 1 hét múlva már beszedések késznek. A tollat meg valszeg váltja. :-)
2014. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Még nem szokták meg a helyüket. A stressz néha okoz soron kívüli vedlést is.
2014. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Még új nekik a hely. Pár nap múlva megállás nélkül fognak csicseregni, ne aggódj. :)

Lehet, hogy csak vedlik. Bizonyos időközönként váltja a tollazatát. Mennyi idősek kb, azt nem tudod?

2014. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik idősebb sajnos. Csak voltunk a piacon és mivel ma van a névnapom, a barátom mondta vesz nekem papagájt. Aztán árultak ott a piacon. Egy ketrecbe volt több papagáj mint azt már emlitettem. Aztán kellett mondani neki melyik szinből kérünk. Mondtuk, hogy zöld legyen meg kék (mert azt mondta a kék lány, a zöld fiú). A zöld egy picit nagyobbnak néz ki. De tényleg tegnap a piacon végig csicseregtek, mióta hazahoztuk őket azóta hallgatnak. Nézelődnek, néha esznek. Inni még nem láttam őket, de lehet akkor isznak mikor nem figyelem. Nem tudom.
2014. jún. 2. 12:14
 5/16 A kérdező kommentje:
Amikor megvettük őket, azt mondta egy ember, hogy ha eddig nyugodtan aludtunk, akkor ezután nem fogunk. De eddig még nem szólaltak meg. Ezért vagyok megijedve kicsit. Azt irta az internet hogy szépen kell beszélni hozzájuk. Többször is leguggoltam a ketrec elé, magyaráztam nekik, a hangom hallatára meg elalszanak:D
2014. jún. 2. 12:16
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem alszanak ők, csak úgy tesznek, mintha aludnának, hogy menj el :)

Adj nekik időt, hogy megszokják az új helyüket. Fontos, hogy elkerüld a hirtelen mozdulatokat, ne ijeszd meg őket. Mondjuk jobb lett volna előzőleg utánanézni a papagájtartásnak, nem csak egy hirtelen jött ötlettől megvenni.

Éjszakára letakarhatod őket valamivel, hogy hajnalban ne zajongjanak, mert fognak előbb-utóbb. Az első 1-2 napban én is azt vártam, hogy mikor fog már csipogni, azóta meg azt nem értem, mit tud annyit karattyolni egész nap, szinte szüntelenül :D

2014. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én szeretném, hogy csiripeljenek. Még akkorse haragudnék ha éjszaka is mondaná:-). Szeretem a madarakat. Még jobban tudnék aludni a hangjuktól:-). Mikor bejöttem az udvarról , egy füttyszóval köszöntöttek, aztán azóta csend van. De biztos hogy már mindjárt két óra hosszája esznek. Gondolom megéheztek, mert eddig féltek. De látom kezdenek felszabadulni. Egy aggaszt jelenleg, hogy nem láttam még inni őket
2014. jún. 2. 17:38
 8/16 anonim ***** válasza:

Nemsokára a hangjuk is megered, ne aggódj.

Az ivás miatt se kell aggódnod, ha szükségük lesz a vízre, fognak inni. Csak minden nap adj nekik friss vizet és mosd ki az edényt. Én se láttam először inni őket vagy 2 hétig. Igaz, nem voltam 0-24 vele, és én is aggódtam, de ha kellesz neki, inni fog. Meg figyeltem a szépiát, madárhomokot is, de ahoz se nyúlt egy pár napig. Ugye vannak nekik ezek is?

2014. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen vannak. Most, hogy bekapcsoltam a tvt, néha néha a két papagáj is közbeszól. A vizet is ma háromszor cseréltem ki, hogy legyen jó nekik. Olyan cukik:-). Azt olvastam az interneten, hogy majd kell őket állatorvoshoz is vinni.
2014. jún. 2. 19:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz akkor kell vinni, ha netalán valami bajuk van, vagy esetleg oltani.
2014. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!