Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sérült csuszkát találtam...

Sérült csuszkát találtam (sajna a macskám szájában). Törött az egyik szárnya, mi a legjobb neki, mit tegyek? Trollkodók kíméljenek!

Figyelt kérdés
Fedeles kosárba tettem rongyok közé, hogy megnyugodjon és lássam az állapotát. Szerintem kifejlett példány. Kapott vizet kis tálkában, konzerv macska kaját felaprítva és zabpelyhet. Nem láttam de valószínű evett, ivott. Ügyesen mászkál a kosár oldalán meg a függönyön, a kezemre is felugrott és sétafikált (persze utóbbihoz egy órát ültem szobor pózban:). Repülni nem tud, a függönyről még tompítani sem sikerül neki a leérkezést csak ügyetlenül lepuffan. Megtartsam? Elengedjem?

2014. jún. 2. 18:00
 1/3 Medvi ***** válasza:
Ha tényleg törött a szárnya akkor ne engedd el, mert a cicád rögtön megeszi. Napraforgómag is jó neki. Ha gondot okoz a tartása amíg meggyóGYUL, AKKOR VIDD BE A BUDAPESTI ÁLLATKERTBE, OTT SZAKKÉPZETT MADÁRMENTŐK gondoskodnak róla az Élet-halál házban. Remélhetőleg nincs légzsákrepedése, mert abba belehalhat.
2014. jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos kimúlt szegénykém ma reggelre, pedig tegnap még aktívkodott... :(((((
2014. jún. 3. 10:45
 3/3 Medvi ***** válasza:
Ez sajna légzsákrepedésre utal. Ezért is nem tudott emelkedni. A cicák sajna a legtöbbször így fogják meg a madarat.
2014. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!