Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fiókánk lehet hogy meghal?...

A fiókánk lehet hogy meghal? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 3 hetes kis kecskepapagájunk. (Igazából 2 fióka van, itt csak az egyikről lesz szó)

Ő a második, aki kikelt. Viszont mintha nem fejlődne rendesen; Szerintem a lábaival baj van, nagyon széttartja őket, nem tudja behajlítani, nem tud leülni. A testvére (egy nap van köztük) már ül, vele nincs gond, rendesen fejlődik.

Mintha kevesebb lábujja is lenne; azokat se tudja behajlítani, úszó mozdulatokat végez.


A szülei kevésbé etetik, mint a másikat, ezért elkezdtük mi mesterségesen. Második alkalommal már jól fogadta a fecskendőt. Mit csináljunk vele? Etessük tovább, vagy hagyjuk meghalni?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. jún. 3. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Állatorvos már látta?
2014. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem. Nálunk az állatorvos nem foglalkozik madarakkal :(
2014. jún. 3. 11:22
 3/18 anonim ***** válasza:

Azért ezen mindig felháborodok... mia z hogy egy állatorvos nem foglalkozik madarakkal? Állatorvos nem? Akkor azokhoz is kellene hogy értsen...

Barátnőm papagája pont egy ilyen miatt pusztult el... férges volt későn lett kezelve.

Kérdező, ha teheted, keress másik állatorvost, ha nem olvasgass neten, hátha találsz valami megoldást. Én küzdenék érte.

2014. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

nem akarok senkit se megbántani de a természet ezt jobban tudja mint az emberek. az állatok az életképtelen utódokat nem nevelik, nem etetik nyilvánvaló okból: mert életképtelen, így inkább foglalkoznak az egészséges életképes utóddal.

Az emberek manapság meg pont fordítva müködnek: többet foglalkoznak a beteg életképtelen gyerekeikkel mint az egészséges, életképesekkel.


röviden: hagyjátok meghalni

2014. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

4-es, igazad van, ha a józan eszemmel gondolkodok ez így helyes, de nekem nem lenne szívem sorsára hagyni szerencsétlen madarat. Neked nem lenne bűntudatod azzal a tudattal, hogy lehet hogy miattad halt meg egy fióka? :/

2014. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, hogy segiten akartok, segiteni szeretnék, kis madárkámon! Én is azt szeretném, hogy életben maradjon! Csak azt látom, hogy nem tud lábon járni szegény, mig a testvérkéje igen. Magyarul szétállnak a lábai, nem tud csücsülni, nagyon sajnálom szegényt, és mintha nem lenne meg minden lábujja! Én etetem mesterségesen is, de félek, elfogjuk vesziteni! Már 3 hetes, és nem nyiltak ki a szemei sem! Hogyan segithetnék még rajta? A testvérkéje szépen fejlődik! Kszönöm mindenki válaszát!
2014. jún. 3. 12:04
 7/18 anonim ***** válasza:
3-as: inkább azért lenne bűntudatom hogy hagytam hogy tovább szenvedjen, kitudja lehet nem csak a lábaival van baj hanem belsőszervi elváltozásai is vannak. de eleve milyen élet az amikor egész életedben egy kalitkába vagy bezárva? igaz nincs gondod se élelemre se a ragadozókra, de aligha hiszem hogy választaná magának bármelyik madár is párnak, még ha kényszerből csak is ketten vannak összezárva a kalitkába. lehet kapaszkodni se fog tudni megtanulni, vagy éppen repülni
2014. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, lehet ha tovább etetem, akkor csak az életét hosszabitom meg valamivel! Persze volt aki azt mondta, hogy etessem még 2 napig, aztán bizzam a természetre! Nyilván én sem szeretném, hogy olyan kis papim legyen, aki nagykorában lábra sem tudjon állni! Tehát akkor, mit tegyek? Tudjátok, én nagy állatbarát vagyok, nekem van nimfa papim is, 2 kutyám, de ilyen madár betegségekkel még nem találkoztam! Ezért is kérek itt tanácsokat!
2014. jún. 3. 12:21
 9/18 anonim ***** válasza:
Elõször az jutott eszembe, hogy talán lábszétcsúszása lehet de ha a szemei se nyíltak ki akkor más baja van. Mindenképpen vidd állatorvoshoz.
2014. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]

"6. Polyoma-vírus

Először mint madárfióka-betegséget írták le, a vírus ugyanis a fészket elhagyó fiókákat támadja meg és okozza pusztulásukat".

2014. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!